02.01.2019 12:02

Najbardziej dochodowe koncerty w Polsce w 2018 roku

W 2018 roku Polskę odwiedziło wiele znaczących gwiazd. Obok rockowych gigantów jak The Rolling Stones czy Metallica, w naszym kraju zagrał też Ed Sheeran oraz Beyonce. Który z koncertów przyniósł największe zyski?

The Rolling Stones
foto: Jason Sheldon/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jeśli chodzi o metalowe i rockowe koncerty w 2018 roku w Polsce nie można było narzekać na brak atrakcji. W Katowicach odbyła się Metalmania, a Metallica odwiedziła krakowską TAURON Arenę. W maju na Torwarze mogliśmy posłuchać Bryana Adamsa, a miesiąc później Marilyna Mansona. Oprócz tego koncerty w Polsce zagrał też Judas Priest, Slayer, Megadeth, Deep Purple, Guns N' Roses, Iron Maiden, The Rolling Stones czy zespół Scorpions. Fani cięższych brzmień na pewno nie przegapili występów Cannibal Corpse czy Meshuggah. Rok zakończył się wyczekiwanym koncertem A Perfect Circle oraz kolejną odsłoną trasy Merry Christless. I chociaż w Polsce pojawili się też mocni reprezentanci innych gatunków, to właśnie rockowi giganci zagrali najbardziej dochodowy koncert minionego roku. 

Najbardziej dochodowe koncerty w Polsce w 2018 roku

Jak podaje portal allaboutmusic.pl, najbardziej wpływowym koncertem stadionowym minionego roku był występ The Rolling Stones w Warszawie. 8 lipca 2018 roku ekipa Jaggera zarobiła 31 milionów złotych brutto. Drugie miejsce zajęły dwa koncerty Eda Sheerana, które łącznie przyniosły 27 milionów złotych brutto zysku. Brązowy medal w kategorii najbardziej dochodowych koncertów w Polsce minionego roku należy do Beyonce i Jaya Z, którzy zarobili w naszym kraju 17 milionów. 

>> Zobacz też: Najlepiej zarabiający muzycy 2018 roku <<

Za podium znalazł się krakowski koncert Iron Maiden, który przyniósł zespołowi zysk rzędu 8 milionów złotych, a także trzy występy Depeche Mode, które łącznie zarobiły przeszło 12 milionów złotych brutto. 

Na ilu koncertach byłeś w 2018 roku?

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News