18.12.2018 16:16

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe wszech czasów. Na szczycie znaleźli się rockowi twórcy

Rock umarł? Patrząc na dochody z tras rockowych muzyków chyba nie jest najgorzej!

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe
foto: shutterstock.com

Patrząc na tego typu zestawienia na szczycie od jakiegoś czasu króluje U2. Zaskoczeniem jest jednak kolejne miejsce, na które wskoczył zespół Guns N' Roses. Jak podaje Pollstar trasa Not In This Lifetime jest już na 2. pozycji najbardziej dochodowych tras koncertowych w historii. Tournee wystartowało w kwietniu 2016 roku i zespół zarobił w sumie 562 milionów dolarów.

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe w historii

Pod koniec 2017 roku trasa Guns N' Roses przyniosła zysk 475 milionów dolarów. W 2018 roku zyski z tournee wyniosły 82 milionów, średnio jeden koncert przyniósł 3,7 milionów dolarów. Trasa składała się z 24 koncertów, m.in. Guns N' Roses zagrał koncert w Chorzowie 9 lipca 2018.

Na szczycie zestawienia najbardziej dochodowych tras koncertowych króluje U2, który może pochwalić się wynikiem 735 milionów dolarów za trasę 360. The Rolling Stones ma wynik 558 milionów dolarów za tournee A Bigger Bang, następnie jest Ed Sheeran z trasą Divide wartą 555 milionów dolarów oraz Coldplay, który na trasie A Head Full Of Dreams zarobił 523 milionów dolarów.

Możliwe jednak, że wkrótce Guns N' Roses oraz U2 zostaną zdetronizowani, bowiem Ed Sheeran ma już zaplanowane na 2019 rok występy. W sumie fanów czeka 45 stadionowych koncertów.

ZOBACZ TEŻ: Guns N' Roses: Top 10 największych przebojów

Najlepiej zarabiający muzycy 2018 roku

Nie jest to raczej zaskoczeniem, że w zestawieniu najlepiej zarabiających artystów w 2018 znajdują się muzycy z wyżej wymienionych zespołów. Na pierwszym miejscu znajduje się grupa U2, która przez ostatni rok zarobiła aż 118 milionów dolarów, zaraz za kapelą uplasował się Coldplay. Całkiem niezły wynik należy też do Guns N' Roses, który zajął 8. miejsce w rankingu i Rogera Watersa, który w skali ostatniego roku wzbogacił się o 68 milionów zielonych.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Guns N Roses