Najbardziej metalowe pieniądze świata. Oto banknoty z Behemotem i Mgłą

21.09.2020 16:56
Najbardziej metalowe pieniądze świata. Oto banknoty z Behemotem i Mgłą Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Banknoty z wizerunkiem metalowych muzyków - brzmi absurdalnie? Zobaczcie kawał dobrej sztuki na polskich pieniądzach.

Kreatywność artystów nie zna granic. Rysownik Luis Andühaar kocha muzykę metalową całym swoim serduchem, o czym świadczą jego rysunki wykonane na... banknotach. W swojej ogromnej kolekcji ma też polskich muzyków, których narysował na naszych banknotach.

Najbardziej metalowe pieniądze świata. Oto banknoty z Behemotem i Mgłą

A gdyby w Polsce można było płacić pieniędzmi z podobiznami muzyków Mgły czy Behemotha? Jak wyznał sam artysta dla portalu metalnews.pl, rysuje na banknotach już od dzieciństwa. Taka forma sztuki jest oznaką buntu artysty wobec władzy i kościoła. Zatem muzycy ze sceny blackmetalowej idealnie wpisują się w jego koncepcję.

Prace Luisa Andühaara podziwia na Instagramie ponad 11 tysięcy osób. Banknoty z metalowymi muzykami wyglądają bardzo realistycznie:

Przeczytaj także

Artysta rysuje również innych muzyków, m.in. z zespołów Slipknot, Lamb of God, Ghost czy Abbath. Zobaczcie jego pozostałe grafiki:

Jego dzieła można kupić na etsy.com, ceny wahają się od 50 do 1000 złotych. Skusilibyście się?

Zobacz także: Nergal i Till Lindemann jako kobiety? Lider Behemotha udostępnił ciekawe zdjęcia 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.