Najgłupszy cover „Smells Like Teen Spirit”?

Aleksandra Degórska
20.04.2016 09:57
Najgłupszy cover „Smells Like Teen Spirit”? Fot. kadr z wideo

Myśleliście, że już nic Was nie zdziwi? Błąd! Oto irracjonalna wersja słynnego numeru Nirvany. Nie powtarzajcie tego w domu.

Nic dziwnego, że ten numer doczekał się masy coverów. Hymn pokolenia zagubionej generacji X, jeden z najbardziej rozpoznawalnych kawałków w historii rocka, który ilekroć pojawia się na listach najważniejszych utworów wszech czasów zawsze plasuje się naprawdę wysoko.

Kompozycję nagrano w Sound City w Los Angeles i ukazał się na albumie „Nevermind” z 1991 roku. Tekst agresywnego numeru dotyczy ponoć rewolucji, choć Dave Grohl stwierdził, że jest on tak naprawdę o niczym, bo wokalista napisał go tuż przed pierwszą próbą.

Tak czy siak utwór stał się ponadczasowym hitem i nie ma dnia, żeby gdzieś nie usłyszeć charakterystycznego wydzierania się Kurta Cobaina. Nic więc dziwnego, że kolejni artyści biorą na warsztat ten numer i prezentują kawałek we własnej wersji.

Wydawać by się mogło, że już nic nas nie zaskoczy, bo ile też można słuchać kolejnych coverów Nirvany. Nic bardziej mylnego! Istnieje bowiem dziwaczna wersja „Smells Like Teen Spirit” zagrana na... kazoo. Dźwięk, który wydaje ten instrument brzmi jakby pszczoły głośno bzyczały koło ucha. Skojarzenie z pierd metalem jest również słuszne.

Myśleliście, że wykonywanie po pijaku utwór Nirvany brzmi głupio? Nie słyszeliście tej wersji:

Trudno rozpoznać słynną kompozycję w takiej głupkowatej interpretacji. Ci, którzy odpowiedzialni są za to nagranie musieli chyba napić się jakiejś bardzo podejrzanej substancji.

Co na to Kurt?

foto: favim.com Fot. foto: favim.com

Oczywiście nie brakuje dziwnych coverów „Smells Like Teen Spirit”, jak chociażby odegrany na... łopacie czy zagrany na koreańskim instrumencie gayageum. Istnieje również „ostateczna” wersja, którą zmontowano z interpretacji innych artystów. Ostatnio również zespół IRA postanowił wykonać cover tej kompozycji. A co powiecie na „Smells Like Teen Spirit” bez instrumentów? Dzięki takiej wersji można wsłuchać się w pełen dramatyzmu głos Cobaina.

Jak oceniacie cover utworu Nirvany odegrany na kazoo?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.