11.12.2018 18:26

Najlepsza rockowa płyta 2018 roku [SONDA]

Miniony rok to pokaźna lista nowych rockowych wydawnictw. Jest na tyle długa, że potrzebujemy Waszej pomocy w wyborze najlepszej rockowej płyty 2018. Liczymy, że weźmiecie udział w naszej sondzie. 

Najlepsza płyta rockowa w 2018 roku
foto: amazon.com

2018 rok zdecydowanie minął nam w rytmie rocka. Zarówno w Polsce jak i za granicą nie brakowało albumów, na które czekaliśmy z niecierpliwością i które nie zawiodły. Wśród świetnych albumów znaleźli się starzy wyjadacze, ale też młode formacje, które równają krok do swoich idoli. W minionym roku zdarzyły się oczekiwane wiele lat powroty i płyty, których nikt nie spodziewał się tak wcześnie. 

Najlepsza rockowa płyta 2018 roku

Smutny, nostalgiczny Riverside, pouczające Lao Che i ich "Wiedza o społeczeństwie", coraz dojrzalsza Sunnata, czy też Krzysztof Zalewski, który genialnie "śpiewa Niemena" to najsilniejsi polscy reprezentanci rocka w minionym roku. Niemniej działo się za granicą. Tam światło dzienne ujrzała wyczekiwana od 14 lat płyta A Perfect Circle, kontrowersyjny Ghost coraz mocniej oddalający się od ciężkiego brzmienia, 30. album Roda Stewarta, którego fragmenty usłyszymy na koncercie już przyszłym roku, powrócili żartownisie z Tenacious D oraz ostoja grunge'u Alice in Chains.

Jesteśmy ciekawi, która z wybranych przez nas płyt rockowych wydanych w 2018 roku podobała się Wam najbardziej. Zabierzcie głos w naszej sondzie, która potrwa do 27 grudnia 2018 roku.

Najlepsza płyta rockowa 2018 roku to:

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele