18.11.2019 14:46

Najnowsze badania dowodzą, że słuchanie muzyki przez 78 minut dziennie jest korzystne dla zdrowia

Najnowsze badanie zlecone przez serwis muzyczny Deezer, wykazało, że aby żyć zdrowo, wszyscy powinniśmy słuchać muzyki przez co najmniej 78 minut dziennie.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Serwis muzyczny Deezer zlecił ostatnio badanie, którego wynik wskazuje, jak słuchanie muzyki wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Zgodnie z wynikami, aby żyć zdrowo, powinniśmy słuchać muzyki przez przynajmniej 78 minut dziennie. Są jednak konkretne wytyczne.

Chcesz żyć zdrowo? Słuchaj muzyki przez 78 minut dziennie

Badanie przeprowadzono w oparciu o muzyczne nawyki grupy 7500 osób i wpływ muzyki na ich samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wynik jest jednoznaczny - tak samo, jak powinniśmy spożywać pięć zbilansowanych posiłków w ciągu dnia, tak również należy słuchać muzyki przez minimum 78 minut dziennie.

Metalowcy
Metalowcy
Przeczytaj także Najnowsze badania dowodzą, że heavy metal bardzo dobrze wpływa na jego słuchaczy

Muzyka musi być jednak odpowiednio dobrana. Słuchane przez nas utwory muszą wywoływać różne nastroje: podnosić nas na duchu, relaksować, smucić, motywować oraz wzbudzać gniew.

Perkusista
Perkusista
Przeczytaj także Badania wykazały, że perkusiści są bardziej inteligentni i wytrzymali od innych

Rozbijając to na czynniki pierwsze, każdy z nas powinien codziennie słuchać:

  • 14 minut muzyki podnoszącej na duchu, aby czuć się szczęśliwym
  • 16 minut uspokajającej muzyki, aby czuć się zrelaksowanym
  • 16 minut muzyki redukującej smutek
  • 15 minut motywującej muzyki, aby wzmocnić koncentrację
  • 17 minut muzyki pomagającej w opanowaniu gniewu
Cliff Burton
Cliff Burton
Przeczytaj także Basista to najważniejszy członek w każdym zespole? Tak wykazały badania

Dobór konkretnych utworów jest kwestią indywidualną. Jako najlepsze propozycje do piosenek wywołujących poczucie szczęścia wskazywane są: Pharrell Williams - "Happy", Ed Sheeran - "Sing" oraz Abba - "Dancing Queen". W kwestii gniewu najlepiej podobno postawić na AC/DC - "Highway To Hell". W tej grupie królują również Rammstein, Metallica i Mozart.

Badania
Badania
Przeczytaj także Nowe badania dowodzą, że inteligentni ludzie często słuchają muzyki instrumentalnej

Wyniki badania wskazują również, że potrzeba średnio 11 jedenastu minut, aby poczuć korzyści płynące z muzyki, a tylko pięć minut, aby poczuć się szczęśliwszym. Badanie Deezera poparł również Lyz Cooper z British Academy of Sound Therapy słowami:

"

Istnieją pewne właściwości muzyki, które wpływają na umysł i ciało. Poświęcanie czasu każdego dnia na słuchanie muzyki, która wywołuje różne emocje, może mieć bardzo korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Słuchanie szczęśliwych piosenek zwiększa przepływ krwi do obszarów mózgu związanych z nagrodą i zmniejsza przepływ do amygdali, części mózgu związanej ze strachem. "

Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Mamy świetną wiadomość dla fanów grupy, którym nie udało się dotrzeć na jubileuszową edycję Wacken Open Air 2019. Hammerfall z końcem stycznia 2020 roku wyruszy w europejską trasę koncertową.

Zespół zagra 18 lutego 2020 w Warszawie w klubie Progresja oraz 19 lutego 2020 w klubie Studio w Krakowie. Towarzyszyć im będzie Battle Beast

Bilety na koncerty Hammerfall trafiły do sprzedaży w piątek, 26 lipca 2019.

Wejściówki na warszawski koncert kosztują 120 w przedsprzedaży, zaś w dzień koncertu 140 złotych.

W Krakowie bilety będą kosztować 120/ 140 zł za miejsca stojące i 140/160 zł za miejsca siedzące. Bilety do nabycia od shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.

Patronat nad koncertami objął portal Antyradio.pl

Zobacz też: Folkmetalowcy to rasiści i seksiści - tak mówią badania

Tagi: Metallica Duperele Rammstein AcDc Muzyka