24.05.2019 15:16

Najnowszy klip Slipknota pobił rekord wyświetleń na YouTubie

Teledysk do utworu "Unsainted" Slipknota najwyraźniej bardzo spodobał się fanom zespołu. Liczba odtworzeń teledysku pobiła rekord poprzedniego "All Out Life".

Slipknot
foto: kadr z wideo/Slipknot

16 maja 2019 roku Slipknot zdradził swoim fanom tytuł ich nadchodzącej płyty. Album będzie nazywał się "We Are Not Your Kind", a jego oficjalną premierę zaplanowano na 9 sierpnia. Muzycy zaprezentowali także teledysk do singla "Unsainted", w którym pokazali swoje nowe maski. Po liczbie wyświetleń wideo można wnioskować, że materiał przypadł widzom do gustu. 

Slipknot z "Unsainted" pobił rekord wyświetleń na YouTubie

Poprzedni teledysk Slipknota "All Out Life" zaledwie po dobie od publikacji miał na koncie aż 3,4 miliona wyświetleń. Dzięki temu wynikowi klip zadebiutował na liście najlepszych amerykańskich teledysków na 84. miejscu. Najnowsze wideo od Slipknota - "Unsainted" poradziło sobie jeszcze lepiej.

Omnium Gatherum
Omnium Gatherum
Przeczytaj także Mystic Festival 2019: Kiedy i gdzie? [DATA, BILETY, LINE-UP]

Grupa pobiła swój osobisty rekord, a "Unsainted" w 24 godziny po publikacji odtworzono aż 4,7 miliona razy. Nagranie znalazło się na pierwszym miejscu listy trendów witryny w USA, Wielkiej Brytanii i Finlandii. 662 tysiące widzów zostawiło pod filmem "łapkę w górę", aby zaznaczyć, że teledysk im się podobał.

Slipknot zagra na koncercie w Polsce

Grupa Slipknot wystąpi na koncercie w Polsce w ramach Mystic Festivalu 2019. Impreza odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie w dniach 25-26 czerwca, a metalowcy w maskach będą jej headlinerami. Poza Slipknotem na scenie zobaczymy także grupę SabatonSoulfly, In Flames, Emperor, Possessed, Trivium, Amon Amarth i wielu innych.

Zobacz też: Slipknot zagrał "Unsainted" i "All Out Life" po raz pierwszy na żywo 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slipknot