24.06.2019 12:10

Najnowszy singiel Bass Astral x Igo inspirowany serią BBC Earth "Planety"

Bass Astral x Igo rozpoczął współpracę z BBC Earth i stworzył utwór, który jest inspirowany serią "Planety". Jak brzmi najnowszy singiel zespołu? 

BBC Earth "Planety"
fot. materiały prasowe

Najnowsza seria BBC Earth "Planety" rzuca światło na sekretne życie i przeszłość ośmiu zaskakująco różnorodnych światów, składających się na nasz Układ Słoneczny. Narratorem programu jest Brian Cox. "Planety" łączą naukę, dramat i historię, która wcześniej nie została opowiedziana w równie przejmujący i innowacyjny sposób. Przy współpracy z polskimi artystami powstał utwór "Planets" zespołu Bass Astral x Igo. 

Singiel zespołu Bass Astral x Igo inspirowany serią BBC Earth "Planety" 

Producent zespołu, Kuba Tracz, skomentował współpracę z BBC: 

"

Utwór "Planets" jest zarówno romantyczny jak i monumentalny, zawiera w sobie tajemnicę, z jaką kojarzy nam się wyprawa statkiem kosmicznym w bezkres. W dodatku Igor napisał piękny, metaforyczny tekst, który odnosi się zarówno do makrokosmosu jak i mikrokosmosu w każdym z nas [...]. Od początku działalności naszego projektu tematyka uniwersum jest dla nas inspiracją, zarówno w sferze wizerunku, jak i brzmienia, dlatego z radością przyjęliśmy propozycje współpracy z BBC Earth.  "

Bass Astral x Igo
Bass Astral x Igo
Przeczytaj także Bass Astral: Co to za projekt i kto go tworzy? Muzyka, piosenki

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź najnowszego singla zespołu: 

Za animację odpowiedzialny jest Tomek Ducki, wielokrotnie nagradzany twórca. Cały utwór jest dostępny na oficjalnym kanale Bass Astral x Igo na Spotify. Odcinki serii "Planety" będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godzinie 21:55 na BBC Earth. 

Zobacz także: BBC First: Nowy kanał z brytyjskimi serialami zadebiutuje w Polsce

Tagi: Newsy Rock News News