Najnowszy teledysk Męskiego Grania przypomina klip banku. Co na to Żywiec?

04.06.2019 13:50
Najnowszy teledysk Męskiego Grania przypomina klip banku. Co na to Żywiec? Fot. : kadr z wideo

Teledysk do kolejnej edycji Męskiego Grania przypomina niektórym klip do reklamy jednego z banków. Czy można to nazwać plagiatem?

Najnowszy teledysk do tegorocznego hymnu trasy Męskie Granie miał swoją premierę wraz z końcem maja 2019 roku. Na czele orkiestry stoją Katarzyna Nosowska, Igo, Organek i Krzysztof Zalewski. Singlem promującym dziesiątą trasę jest "Sobie i Wam" i to właśnie wokół klipu do tego utworu narosły kontrowersję. Okazuje się bowiem, że fragment najnowszego wideo przypomina fragment reklamy banku, w której udział brała Nosowska.

Teledysk Męskiego Grania przypomina spot banku ING?

Chodzi o fragment spotu zatytułowany "KWIACIARA", w którym są trzy Katarzyny Nosowskie. Taki zabieg przeprowadzono również w klipie "Sobie i Wam". Na to podobieństwo zwrócił uwagę Bartek Gołębiowski, który jest partnerem i dyrektorem kreatywnym agencji Gong. To właśnie ta firma była odpowiedzialna za kreację kampanii ING Banku Śląskiego "Dobry głos dla firm". Spot możecie zobaczyć poniżej.

Tak natomiast prezentuje się teledysk "Sobie i Wam": 

Przeczytaj także

Czy teledysk Męskiego Grania jest plagiatem?

Strateg komunikacji marketingowe, Anna Gołębiecka uważa, że nie można tego nazwać plagiatem, a po prostu niefortunną wpadką. Takiej odpowiedzi udzieliła magazynowi Press.pl. Grupa Żywiec również przesłała swój komentarz:

O swoim stroju i stylizacji, zarówno w czasie sesji zdjęciowej, jak i w teledysku, decydowała sama artystka. Kapelusz użyty został po raz pierwszy na sesji zdjęciowej do key visual tegorocznej trasy długo przed emisją filmu ING [...] Nie mieliśmy świadomości istnienia filmu ING i z pewnością gdybyśmy go znali, ten konkretny kadr nakręcilibyśmy inaczej. Rozumiemy emocje twórców reklamy ING i już z nimi rozmawialiśmy, wyjaśniając sytuację.

Zobacz także: Męskie Granie 2019: Ruszyła przedsprzedaż biletów

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.