Najpiękniejsza Domówka Świata już wkrótce. Co już wiemy o Pol'and'Rocku online?

08.06.2020 09:28
Najpiękniejsza Domówka Świata już wkrótce. Co już wiemy o Pol'and'Rocku online? Fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival musiał przenieść się do sieci ze względu na pandemię. Jak będzie wyglądała Najpiękniejsza Domówka Świata?

Pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich. W szczególności organizatorów koncertów oraz artystów, którzy od długich tygodni mieli związane ręce. Duże imprezy masowe najprawdopodobniej jeszcze długo nie zawitają do Polski, z kolei na mniejszych wydarzeniach obowiązuje rygor i zupełnie nowe zasady. W związku z pandemią wszystkie letnie festiwale w naszym kraju zostały przełożone lub odwołane. Pierwszy raz od niemal 30 lat tłumy fanów muzyki nie pojadą na Najpiękniejszy Festiwal Świata.

Najpiękniejsza Domówka Świata. Jak będzie wyglądał Pol'and'Rock Festival online?

Jedna z największych imprez muzycznych w Polsce - Pol'and'Rock Festival została przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy przełożyli występy na żywo na przyszły rok, jednak nie chcieli zostawić setek tysięcy fanów z niczym i postanowili zorganizować ogólnopolską domówkę. Jak będzie wyglądała i jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Przeczytaj także

26. Pol’and’Rock Festival rozpocznie się 30 lipca rano i potrwa nieprzerwanie przez blisko 70 godzin. Całość będzie można obejrzeć online, m.in. na kanale Kręcioła.TV na Youtubie oraz stronie Pol’and’Rock Festival na Facebooku, gdzie obecnie prezentowana jest Domowa Orkiestra live – codzienny program Jurka Owsiaka.

Wydarzenie realizowane będzie w studiu telewizyjnym w Warszawie, na terenie którego powstanie specjalna przestrzeń z charakterystyczną dla Najpiękniejszego Festiwalu Świata scenografią.

Do świata online przeniesione zostaną najważniejsze punkty programu festiwalu. Publiczność będzie mogła obejrzeć kilkadziesiąt koncertów, a także wziąć udział w spotkaniach z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych - jedne i drugie realizowane będą na żywo w studiu telewizyjnym.

Posłuchaj podcastu

Wśród ogłoszonych dotąd gości Domówki są: Ewa Ewart, bracia Sekielscy, Andrzej Mleczko i Janusz Gajos. Kolejne ogłoszenia – zarówno gości ASP, jak i zespołów występujących na Pol’and’Rock Festival – następować będą w audycji „Zaraz Będzie Ciemno” na Antenie Antyradia oraz w programie Domowa Orkiestra.

Festiwalowicze, choć w nieco innej niż dotąd formie, uczestniczyć będą mogli także w warsztatach organizowanych przez organizacje pozarządowe. Te stanowić będą preludium do Pol’and’Rock Festival i rozpoczną się już 21 lipca. Każdego dnia prezentowane będą 3 warsztaty z różnych kategorii tematycznych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, początek festiwalu „odgwiżdże” Roman Polański – ostatni zawiadowca stacji Żary, a całość poprowadzi Jurek Owsiak.

Festiwal wciąż będzie niebiletowany i dostępny dla uczestników za darmo.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.