04.05.2016 13:54

Najpopularniejsze rockowe i metalowe płyty w 2016

Wiemy już, które rockowe i metalowe albumy fani kupowali najczęściej w pierwszych czterech miesiącach 2016 roku. Sprawdźcie, kto może być wyjątkowo dumny z wysokich wyników sprzedażowych!

Najpopularniejsze rockowe i metalowe płyty w 2016
foto: materiały prasowe + Muszkieter Pejnta

Pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie należy do grupy Disturbed. Jej szósty studyjny krążek „Immortalized”, zawierający m.in. utwory „Fire It Up”, „What Are You Waiting For” i „The Light”, którego premiera odbyła się 21 sierpnia 2015 roku, sprzedał się do tej pory w nakładzie 112 500 kopii. Na płycie znalazł się także cover „The Sound Of Silence” duetu Simon & Garfunkel, a David Draiman przyznał zaś, że podczas jego nagrywania z trudem powstrzymywał łzy.

Na drugim stopniu podium znalazł się zespół Megadeth z kompozycjami z płyty „Dystopia”, na którą trafiły m.in. kawałki „Fatal Illusion”, „The Threat is Real” i „Poisonous Shadows”. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że krążek ukazał się dopiero 22 stycznia 2016, a już zdążył sprzedać się w nakładzie 108 400 egzemplarzy, tym samym okazując się największym sukcesem od czasu „Countdown to Extinction” z 1992 roku.

Trzecie miejsce ma chyba dla muzyków Metalliki smak słodko-gorzki. Z jednej strony muzycy mogą być dumni, że album „Metallica”, zawierający takie kompozycje, jak „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, czy też nieśmiertelne „Nothing Else Matters”, który trafił na muzyczny rynek 12 sierpnia 1991 roku, po takim czasie sprzedał się w nakładzie 90 000 sztuk. Poza tym na liście znalazły się jeszcze trzy inne płyty grupy. Z drugiej strony... James Hetfield, Kirk Hammett, Robert Trujillo i Lars Ulrich mimo wszystko znaleźli się za swoim byłym kolegą z zespołu. Jednak bez względu na te wyniki perkusista grupy zdradził niedawno, że specjalne reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning” to dopiero początek całej serii wznowień albumów Metalliki.

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda pełne zestawienie 23 najchętniej kupowanych albumów pierwszych czterech miesięcy 2016 roku.

Czy kupiliście któryś z krążków, które znalazły się na liście?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Metallica Megadeth Disturbed