23.02.2018 16:51

Najsłynniejsza polska perkusistka podjęła współpracę ze sławnym muzykiem z Norwegii

Serwis Antyradio.pl, jako pierwszy, ma zaszczyt poinformować o najnowszej współpracy naszej rodzimej gwiazdy, perkusistki Beaty Polak z norweskim muzykiem Jørnem Landem.

Beata Polak na koncercie Wolf Spider w Krakowie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzyk ponownie postawił na solową karierę i przygotowuje obecnie swój kolejny album. Po wstępnych przesłuchaniach, które odbyły się w Norwegii, w nadchodzących koncertach weźmie też udział Polka, Beata Polak. Perkusyjne dźwięki w jej wykonaniu będzie można usłyszeć podczas występów. Artystka będzie musiała ponownie udać się do Kraju Fiordów, żeby wspólnie z pozostałymi muzykami i wokalistą grać koncerty. 

Zobaczcie zdjęcia, ze spotkania Beaty Polak z Jørnem Landem:

Beata Polak, najbardziej znana polska perkusistka jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w klasie perkusji oraz dyplomowanym nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Jej pierwszy zespół, numetalowy Syndicate, zadebiutował w 1999 roku płytą „Head Over Heels” oraz otrzymał nagrodę Festiwalu Węgorzewo '97 dla „Największej Indywidualności Muzycznej”.

Również w 1997 roku Beata wystąpiła gościnnie z zespołem Sweet Noise i nagrywa singiel „Getto”. Podjęła także współpracę z zespołami 2TM2,3 i Armia, czego efektem są płyty „Droga”, „Soul Side Story”, „Pocałunek Mongolskiego Księcia”, DVD „Koncert w Stodole” i 2TM2,3 – DVD „Koncert dla TVP2”, „2Tm2,3”, „Pascha”, „Propaganda Dei”, „Dementi”, „Koncert w teatrze”, „Źródło”, „888/CZAD MIX”.

Perkusistka udzielała się również w zespole Houk i nagrała kilka piosenek dla Maryli Rodowicz. Współpracowała także z Arką Noego i solowym projektem Tomasza Budzyńskiego. Beata współpracuje z Dziewczęcym Chórem „Skowronki”, wydając z nim wiele płyt CD i DVD. Od 2011 roku gra nieprzerwanie w Wilczym Pająku, z którym nagrała płytę „V” oraz wystąpi podczas tegorocznej Metalmanii 2018. Ostatnia współpraca artystki to metalowo - symfoniczny projekt Wizzard Dream.

Współpraca Beaty Polak i Jørna Landego

Jørn Lande znany jest z występów w takich zespołach, jak The Snakes, Yngwie Malmsteen, ARK, Beyond Twilight, Millenium i Masterplan. Lande uczestniczył także w muzycznych projektach, takich jak choćby Genius Rock Opera – Episode 3: The final surprise. Często można go również usłyszeć gościnnie na płytach takich zespołów Mundanus Imperium, Brazen Abbot i Avantasia.

Norweg nagrał trzy płyty z Russellem Allenem, wokalistą zespołu Symphony X. W 2014 roku brał udział w tworzeniu płyty Smite and Ignite w zespole Pentakill, nagranym na potrzebę gry League of Legends. Jako wokalista prowadzący zaśpiewał piosenki „Lightbringer" i „Thornmail". W 2017 znowu użyczył głosu zespołowi Pentakill do piosenek z nowej płyty „Mortal Reminder", „Cull", „The Bloodthirster", „Dead Man’s Plate" i „Frozen Heart". 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News