Najważniejszy moment w historii Pol’And’Rock Festivalu [WYNIKI SONDY]

Maciej Koprowicz
02.08.2018 11:34
Najważniejszy moment w historii Pol’And’Rock Festivalu [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z wideo

Wybraliście najbardziej pamiętne wydarzenie w historii Pol’And’Rock Festivalu, dawniej znanego jako Przystanek Woodstock. Sprawdźcie, jaki moment z bogatej historii imprezy najlepiej wspominają Czytelnicy Antyradio.pl.

Dziś oficjalnie rozpoczyna się Pol’And’Rock Festival – największy festiwal muzyczny w Polsce i jeden z największych w Europie, do 2017 znany jako Przystanek Woodstock. Tysiące „woodstockowiczów” przybyło już do Kostrzyna nad Odrą w województwie lubuskim i czeka na kolejne niezapomniane emocje.

Co roku na Pol’And’Rock Festivalu dzieje się bardzo wiele. Najważniejsze są oczywiście koncerty, ale nie tylko muzyka ma swoje miejsce na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Spotkania z ciekawymi ludźmi w tak zwanej Akademii Sztuk Przepięknych, happeningi i inne interesujące eventy także gromadzą wielu festiwalowiczów.

Zapytaliśmy Czytelników Antyradio.pl o najważniejsze, najbardziej poruszające, najbardziej pamiętne momenty z dotychczasowej historii Przystanku Woodstock/Pol’And’Rock Festivalu. Z Waszych propozycji wybraliśmy do naszej sondy 10 wydarzeń, które najczęściej się w nich powtarzały. Dominowały wydarzenia z XXI wieku – jak widać, to one po latach są najlepiej przez Was pamiętane. 

Najważniejszy moment w historii Przystanku Woodstock/Pol’And’Rock Festival

Najwięcej głosów, bo 21% zdobyło poruszające wykonanie „Jolka, Jolka – pamiętasz…” przez Budkę Suflera podczas koncertu tego zespołu na Woodstocku w 2014. Z Felicjanem Andrzejczakiem zaśpiewało wtedy 400 tysięcy widzów.

Na drugim miejscu umieściliście ex aequo dwa wydarzenia z ubiegłorocznej edycji, z 2017. Pierwsze to emocjonalne wykonanie „Arahji” Kultu przez Hey, a drugie – demontaż barierek, które zostały ustawione na terenie festiwalu po uznaniu Przystanku za imprezę podwyższonego ryzyka. Oba momenty zdobyły 18% głosów.

Tak prezentują się pełne wyniki sondy:

woodstock sonda

Pol’And’Rock Festival 2018 – kto zagra?

Na tegorocznej edycji imprezy, pierwszą pod nową nazwą Pol’And’Rock Festival, zagrają m.in. Judas Priest, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Big Mountain, Blues Pills, Gojira, Frank Carter and The Rattlesnakes, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory i wielu innych. Festiwal odbywać się w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą. Zapraszamy do namiotu Antyradia na terenie festiwalu!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.