30.10.2018 12:32

Najwygodniejsza kostka gitarowa. Czy muzycy oszaleją na jej punkcie?

Twórcy uważają, że od teraz zapomnimy o klasycznych kostkach do gry. Czy rzeczywiście tak się stanie?

Najwygodniejsza kostka do gry na gitarze
foto: kadr z wideo

Kostka do gry nie może być byle jaka, wbrew pozorom to maleństwo ma spore znaczenie. Gitarzyści mogą wybrać różne grubości czy tworzywo, z którego jest wykonana. Jednak załoga BOG Street Music twierdzi, że stworzyła najwygodniejszą kostkę do gry jaka kiedykolwiek istniała - czy to prawda?

Najwygodniejsza kostka do gry na świecie

Ich nowy wynalazek polega na tym, że po środku kostki znajduje się ergonomiczny uchwyt i kostka wygląda, jakby została połączona z trzech. Wszystko po to, żeby zminimalizować poślizg i zwiększyć stabilizację. Zobaczcie, jak prezentuje się taka kostka do gry:

Otwór w kostce sprawia, że podczas grania kciuk dotyka palec wskazujący co sprawia, że gitarzysta ma większy komfort grania. Obecnie dostępne są dwa modele kostki i zestaw można zakupić za 14 dolarów na stronie Kickstarter.

Kostka potrafi nieźle zdenerwować niejednego gitarzystę, gdy wpadnie do pudła gitary. Ten problem zna chyba każdy muzyk, a takich sytuacji jest naprawdę sporo. Na poprawę humoru polecamy nagranie z wpadkami gitarzystów, jest się z czego pośmiać. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News