10.03.2016 15:34

Napalm Death opublikował klip do „Dear Slum Landlord”

Kapela zaprezentowała nowy teledysk do utworu z ostatniego krążka. Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo.

Napalm Death opublikował klip do „Dear Slum Landlord”
foto: kadr z wideo

Klip powstał do kawałka „Dear Slum Landlord”, który pochodzi z 15. albumu Apex Predator - Easy Meat. Płyta pojawiła się w styczniu 2015 roku. Za teledysk odpowiedzialni są Costin Chioreanu z Twilight Media oraz Oliver Barth z Visions In Fear.

Zespół od początku istnienia poruszał tematy społeczne oraz polityczne i nie inaczej sprawa się ma w przypadku tego utworu. Wokalista jest bardzo zadowolony z klipu, który w pełni oddał charakter kompozycji:

"

Ten utwór jest umyślnie monotonny, dlatego też pomyśleliśmy, że prostota będzie odpowiednia jeśli chodzi o klip do „Dear Slum Landlord”. Adekwatnie, dzięki dwóm gościom z produkcji Olivierowi i Costinowi, którzy naprawdę rozumieją kontrastujące elementy Napalm Death, wideo jest proste, czarno-białe i trochę ponure. Odpowiada tematyce pracowniczej eksploatacji, która robi wszystko, by nie być na widoku opinii publicznej. "

Zobaczcie, jak prezentuje się ten teledysk:

Inspiracją do powstania albumu „Apex Predator - Easy Meat” była katastrofa budowlana w Rana Plaza w Bangladeszu z 24 kwietnia 2013 roku, kiedy to zawalił się wieżowiec, w którym mieściło się kilka fabryk. Zginęło ponad tysiąc osób, a 2,5 tysiąca zostało rannych. Pierwszym singlem promującym ten album był „Cesspits”. Kolejno udostępniono numer „How The Years Condemn”, do którego stworzono klip.Teledysk został również stworzony do „Smash A Single Digit”.

Zobaczcie, jak kompozycja „How The Years Condemn” sprawdza się na żywo:

Tymczasem najbliższe plany zespołu związane są z wiosenną trasą koncertową Savage Imperial Death March Tour wraz z Melvins, która startuje 24 marca 2016 roku w Santa Ana w Kalifornii i będzie trwać 6 tygodni. 

Basista Napalm Death, Shane Embury przyznał, że taki pomysł pojawił się już wcześniej:

"

Dyskutowaliśmy przez dłuższy czas na temat takiej trasy i jesteśmy podekscytowani, że w końcu dojdzie ona do skutku. Będąc przez dłuższy czas fanami i przyjaciółmi kapeli Melvins, jesteśmy szczęśliwi rozpoczynając sześciotygodniowe muzyczne szaleństwo z tym zespołem i formacją Melt Banana. Oczekujcie nieoczekiwanego! "

Ostatni koncert w ramach tej trasy odbędzie się 4 czerwca 2016 roku. Następnie kapela rusza na podbój letnich festiwali.

Jak Wam się podoba nowy klip Napalm Death?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Napalm Death