Napalm Death opublikuje coś w przyszłym roku?

Urszula Drabińska
03.10.2014 11:44
Napalm Death opublikuje coś w przyszłym roku? Fot. Florian Stangl, Flickr, CC BY 2.0

Brytyjscy grindcorowcy nowe płyty wydają – w najgorszym przypadku – co 2-3 lata. Czy nie zawiodą także tym razem i w 2015 roku ukaże się następczyni „Utilitarian”?

Przerwa pomiędzy premierami poszczególnych albumów Napalm Death tylko raz wydłużyła się do 3 lat. Tyle czasu od poprzedniej płyty musieliśmy czekać na „Time Waits for No Slave” z 2009 roku.

Ostatni studyjny album grupy – „Utilitarian” – ukazał się w lutym 2012 roku. Nic dziwnego, że fani zaczęli się niepokoić.

Wokalista Barney Greenway postanowił ich uspokoić:

Ludzie mogą sobie pomyśleć, że to jakaś ekstrawagancja, gdy grindcorowa kapela pracuje nad albumem przez prawie rok. Historia jest taka, że nagrywamy to fragmentami, żeby osiągnąć różne rodzaje muzycznego uderzenia.

Ujawnił też od razu kilka tytułów utworów: „Copulating Snakes”, „What is Past is Prologue”, „Stunt Your Growth” i wykonane po raz pierwszy w tym roku w Holandii na festiwalu Roadburn „Dear Slum Landlord”. Czego się spodziewać?

Możliwe, że będzie to najszybszy i najbardziej odjechany materiał, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. A także najdziwniejszy, najbardziej przygniatający i awanturniczy (...).

Już prawie skończyliśmy – obiecujemy!

Czyli znów będą grali tak? :)

Zanim poznamy datę premiery nowego albumu na osłodę „The Wolf I Feed” z ostatniego jak dotychczas krążka:

Tym, którym mało, niech wybiorą się na koncert Napalm Death 7 listopada 2014 roku do wrocławskiego klubu Alibi.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.