03.10.2014 11:44

Napalm Death opublikuje coś w przyszłym roku?

Brytyjscy grindcorowcy nowe płyty wydają – w najgorszym przypadku – co 2-3 lata. Czy nie zawiodą także tym razem i w 2015 roku ukaże się następczyni „Utilitarian”?

Napalm Death opublikuje coś w przyszłym roku?
foto: Florian Stangl, Flickr, CC BY 2.0

Przerwa pomiędzy premierami poszczególnych albumów Napalm Death tylko raz wydłużyła się do 3 lat. Tyle czasu od poprzedniej płyty musieliśmy czekać na „Time Waits for No Slave” z 2009 roku.

Ostatni studyjny album grupy – „Utilitarian” – ukazał się w lutym 2012 roku. Nic dziwnego, że fani zaczęli się niepokoić.

Wokalista Barney Greenway postanowił ich uspokoić:

"

Ludzie mogą sobie pomyśleć, że to jakaś ekstrawagancja, gdy grindcorowa kapela pracuje nad albumem przez prawie rok. Historia jest taka, że nagrywamy to fragmentami, żeby osiągnąć różne rodzaje muzycznego uderzenia. "

Ujawnił też od razu kilka tytułów utworów: „Copulating Snakes”, „What is Past is Prologue”, „Stunt Your Growth” i wykonane po raz pierwszy w tym roku w Holandii na festiwalu Roadburn „Dear Slum Landlord”. Czego się spodziewać?

"

Możliwe, że będzie to najszybszy i najbardziej odjechany materiał, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. A także najdziwniejszy, najbardziej przygniatający i awanturniczy (...).

Już prawie skończyliśmy – obiecujemy! "

Czyli znów będą grali tak? :)

Zanim poznamy datę premiery nowego albumu na osłodę „The Wolf I Feed” z ostatniego jak dotychczas krążka:

Tym, którym mało, niech wybiorą się na koncert Napalm Death 7 listopada 2014 roku do wrocławskiego klubu Alibi.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Napalm Death