Napalm Death pisze do wyjątkowego fana

Urszula Drabińska
29.01.2015 14:44
Napalm Death pisze do wyjątkowego fana Fot. Joko Widodo, prezydent Indonezji

Już wkrótce list od frontmana Barneya Greenwaya otrzyma sam prezydent Indonezji, Joko Widodo. Sprawa jest śmiertelnie poważna.

W kwietniu 2005 roku dwaj młodzi obywatele Australii, 21-letni Andrew Chan i 23-letni Myuran Sukumaran, zostali złapani w Bali na przemycie narkotyków. Za czyn ten w Indonezji grozi najwyższa kara. Niedawno prokurator generalny potwierdził, że straceni zostaną w 2015 roku.

Na nic to, że zrozumieli swój błąd, na nic liczne wnioski o zamianę wyroku śmierci na więzienie. Do akcji musiał wkroczyć wokalista Napalm Death.

napalm-death-fb

Barney Greenway nie tylko podpisał się pod szablonowym pismem Mercy Campaign, napisał także swój list do najbardziej metalowego polityka świata i jednocześnie wielkiego fana jego zespołu (dowód na zdjęciu powyżej).

Szanowny Panie Widodo,

zwracam się bezpośrednio do Pana z prośbą o ocalenie życia Andrew Chana i Myurana Sukumarana, dwóch australijskich obywateli, którzy obecnie w Indonezji oczekują na wykonanie kary śmierci za przemyt heroiny. Jako fan naszego zespołu powinien Pan docenić teksty naszych piosenek i nasz etos – wyzwanie przerwania cyklu przemocy na świecie, zarówno jeśli chodzi o kraje, jak i o jednostki. Jestem przekonany, że jeśli nie stawimy temu czoła i ostatecznie tego nie zmienimy, nigdy nie rozwiniemy się jako ludzkość.

Rozumiem, że jest Pan liderem zdeterminowanym zmienić stan rzeczy na lepszy i wierzę, że okazanie miłosierdzia będzie wielkim krokiem w dążeniu do polepszenia. Rozumiem, że heroina może być wyniszczająca na każdym poziomie, ale wierzę też, że tu chodzi o coś głębszego, czego nie zmieni proste odebranie życia.

Jeszcze raz, z całym szacunkiem, proszę o prawdziwą zmianę, której może Pan dokonać i o unieważnienie tych wyroków.

Z wyrazami nadziei i pokoju
Mark „Barney” Greenway (Napalm Death)

Prezydent Joko Widodo jeszcze nie ustosunkował się do tej prośby. Być może właśnie słucha najnowszej, zaangażowanej płyty Napalm Death „Apex Predator – Easy Meat” z 26 stycznia 2015 roku. Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że słowa idola do niego przemówią.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.