20.11.2014 16:33

Napalm Death wylądował w szambie?

„Cesspits” (po polsku: dół kloaczny) to nowy kawałek brytyjsko-amerykańskiej grupy. Kiedy w końcu ukaże się płyta kapeli?

Napalm Death wylądował w szambie?
foto: facebook.com

Muzycy zdecydowali się na udostępnienie piosenki „Cesspits” w serwisie Soundcloud. Utwór pochodzi z premierowego wydawnictwa zespołu, którego premiera zaplanowana jest na 27 stycznia 2015 roku.Apex Predator - Easy Meat” będzie 15. studyjnym krążkiem Napalm Death.

Lider kapeli, Mark „Barney” Greenway, brzmi groźnie kiedy mówi o nowym kawałku…

"

„Cesspits” dosłownie i w przenośni jest o ludziach żyjących w dziurach. To jest najprawdopodobniej jedna z ostatecznych zniewag i jedna z tych rzeczy, które często oślepiają ludzi. Temat piosenki ma bardzo brutalne przesłanie i chociaż aspekty muzyczne odgrywają tu znaczącą rolę, motyw przewodni nie przestaje rozdzierać słuchaczy. "

Tutaj możecie sprawdzić czy Barney ma rację!

Co znajdziemy na nowej płycie?

"

Uważamy, że płyta ma w sobie pewną odmianę ambientu, album będzie bardziej wyrazisty, niepokojąco rozbieżny i, co najważniejsze, stale szalejący z nadmierną prędkością. Mamy nadzieję, że pod każdym względem, zarówno muzycznym, jak i tekstowym, ten krążek sprawi, że wasze oczy zapłoną pod wpływem dźwięków i trudnego motywu z wizją globalizacji. "

Mitch Harris, gitarzysta kapeli niestety nie wystąpi na zbliżających się koncertach Napalm Death. Z powodu choroby w jego rodzinie, muzyk musi pozostać w domu. Zespół postanowił skomentować sytuację, by rozwiać wątpliwości i domysły fanów.

"

Podkreślamy, że nie jest to trwałe rozwiązanie, chociaż ze względu na okoliczności, nie ma pewności, kiedy dokładnie powróci Mitch. Oczywiście współczujemy i życzymy mu wszystkiego najlepszego. W międzyczasie, dołączą do nas gitarzyści, o których wiemy, że dadzą radę podczas jego nieobecności. "

Napalm Death połączy siły z zespołem Voivod wyjeżdżając na wspólną trasę koncertową po Ameryce Północnej nazwaną „Through Space And Grand”. Zespół pojawi się również na przyszłorocznej edycji heavymetalowego rejsu „70000 Tons Of Metal” po Karaibach od 22 do 26 stycznia, między innymi z grupami Arch Enemy, Behemoth, Blind Guardian, Cannibal Corpse i Municipal Waste.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Napalm Death