07.07.2015 10:00

Napalm Death z nieznanym utworem dla Nepalu

Zespół postanowił wspomóc ofiary trzęsienia ziemi za pośrednictwem swojej muzyki. Gdzie znajdziecie premierowy kawałek i jak możecie przyczynić się do charytatywnej zbiórki?

Napalm Death z nieznanym utworem dla Nepalu
foto: PHOTOSHOT / REPORTER / East News

Niepublikowany wcześniej numer, który pochodzi z sesji nagraniowej ostatniego krążka Napalm Death„Apex Predator - Easy Meat” – został „użyty” w celach charytatywnych. Ci, którzy chcą zapoznać się z utworem „Earthwire” mogą pobrać go za 3 funty na stronie internetowej Napalmdeath.org. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane ofiarom katastrofy w Nepalu.

Przypomnijmy, że trzęsienie ziemi w tym kraju nastąpiło 25 kwietnia 2015 roku. W wyniku tego zdarzenia zginęło prawie 9 tysięcy osób, a około 20 tysięcy zostało rannych. Kataklizm spowodował potężne zniszczenia na terenie całego Nepalu.

Lider kapeli, Mark „Barney” Greenway, opowiedział o powiązaniach zespołu z tym regionem.

"

Byłem szczęśliwy, kiedy zaproszono mnie do Katmandu, by zagrać koncert jakieś trzy lata temu. To bardzo łatwe – być zadowolonym podróżując po wielu kontynentach patrząc na wszystko tylko z jednej perspektywy, przez ten sam filtr. Myślę, że jesteśmy winni tym ludziom i sobie głębsze zrozumienie. "

Jak muzycy wpadli na pomysł, by swoją muzyką przyczynić się dla działalności charytatywnej? Pomogły im w tym pewne powiązania z azjatycką fundazją dZi...

"

Shane, nasz basista, zastanawiał się nad tym, co Napalm Death może zrobić, by załagodzić sprawę, choćby w małym stopniu. Wiedział, że Bill Gould z Faith No More jest zaangażowany w działalność na rzecz poszkodowanego regionu. Shane został skierowany przez niego do fundacji dZi. Podoba nam się, że tamtejsza społeczność ma ostatnie zdanie przy podejmowaniu decyzji o tym, jak najlepiej wykorzystywać zasoby finansowe. Duch niezależności, który reprezentuje dZi to coś, co działa równolegle z etosem Napalm Death. "

dzi

Co o niepublikowanym wcześniej kawałku powiedział wokalista?

"

Ten utwór został napisany przez naszego gitarzystę, Mitcha Harrisa. Tekst może być interpretowany na wiele różnych sposobów, ale dla mnie oznacza wyrażenie uznania i objęcie ludzkości w tym nieustannym marszu technologicznym. "

Barney stwierdził, że Nepal wydawał się mu nie tylko miejscem o uderzającym pięknie, ale także obszarem, w którym trudno o rzeczy, które normalnie można uznać za pewnik.

"

To właśnie szersze pole widzenia ujawniło pewne nierówności w porównaniu do reszty świata, jak ludzie żyjący w dziurach przy drodze. To stało się pewnym punktem odniesienia przy tworzeniu naszego nowego albumu. "

Przed premierą „Apex Predator - Easy Meat”, która odbyła się 27 stycznia 2015 roku, mogliśmy zapoznać się z trzema kawałkami: „How The Years Condemn”, „Cesspits” i „Smash A Single Digit”.

Ktoś z Was zdecydował się już wspomóc ofiary kataklizmu w Nepalu? Jak wrażenia po przesłuchaniu nieznanego numeru Napalm Death?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Napalm Death