Napij się piwa Motorhead!

Robert Skowronski
30.10.2015 17:14
Napij się piwa Motorhead! Fot. Brandsforfans.se

Zespół w dalszym ciągu świętuje 40-lecie swojego istnienia. Na taką okazję trzeba czymś wznieść toast. Dlaczego nie piwem Motorhead?

Oczywiście jeżeli ktoś woli coś mocniejszego, to zespół Lemmy'ego wypuścił także swoją własną whisky, zaś abstynenci mogą po prostu wybrać którąś z rocznicowych koszulek. Alternatywą jest jednak nowe piwo sygnowane nazwą kapeli.

Motorhead Imperial Pale Lager powstał przy współpracy grupy ze szwedzkim browarem Nils Oscar Brewery należącym do Patricka Holmqvista. Ta sama marka wypuściła na rynek piwo Slayera. Najświeższy trunek zamykany jest w butelkach 0,33 ml i zawiera 6,2% alkoholu, jego sprzedaż rusza w dniu 2 listopada 2015 roku. Koszt jednej butelki to 29,99 szwedzkich koron, czyli ok. 15 zł.

Mikkey Dee, perkusista Motorhead, powiedział parę słów na temat Motorhead Imperial Pale Lager:

Wypuściliśmy już parę trunków, ale chcieliśmy pójść o krok dalej. Z Motorhead Imperial Pale Lager puściliśmy wszelkie hamulce - to najlepsze piwo kraftowe. Uwielbiamy podejście Patricka i jego załogi z Nils Oscar. Wiemy, że nasi fani pokochają to świetne piwo tak samo jak my sami.

Również Patrick Holmqvist, twórca piwa i jednocześnie fan Motorhead oraz ciężkiego grania jako takiego, opowiedział o nowym produkcie:

Zespół Lemmy'ego to ogromna część całego mojego dzieciństwa, więc bez oporów przekonałem się do zrobienia piwa tej ikonicznej kapeli. Pierwszy raz widziałem Motorhead na żywo 3 kwietnia 1986 roku w Kopenhadze i natychmiastowo poczułem związek z tym brzmieniem, postawą i kompletnym odrzuceniem kompromisów. Uważam, że to piwo w pełni oddaje ten światopogląd. Lemmy opisując swój styl gry powiedział kiedyś: „Robisz tak, żeby było głośno i mocno uderzasz”. Dokładnie to zrobiliśmy z nowym trunkiem.

Przy produkcji Motorhead Imperial Pale Lager użyto chmieli typu Amarillo, Cascade, Centennial i Simcoe.

Trwa obecnie prawdziwe oblężenie, jeżeli chodzi o alkoholowe trunki od gwiazd rocka i metalu... Piwo od Cannibal Corpse, Iron Maiden, Mastodon, Metallika, AC/DC czy Queen? Proszę bardzo! Coś polskiego? Behemoth ze swoim Sacrum i Profanum, oraz grupa J.D. Overdrive.

Macie ochotę skosztować nowego piwa od Motorhead?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.