Napij się piwa od zespołu Opeth

Jakub Gańko
14.04.2016 14:14
Napij się piwa od zespołu Opeth Fot. alterna2, CC BY 2.0

Zespół Mikaela Akerfeldta doczeka się kolejnego alkoholu. Z jakiego rodzaju trunkiem będziemy mieli do czynienia tym razem?

Jeszcze w kwietniu 2016 roku trafi na rynek kolejne piwo od zespołu Opeth, tym razem wydane pod szyldem „Communion Pale Ale”. Nazwa stanowi oczywiście nawiązanie do krążka „Pale Communion” z 2014 roku, który wciąż zamyka dyskografię Szwedów. Za produkcję trunku ponownie będzie odpowiadać browar Northern Monk Brew.

W porównaniu do limitowanej edycji „XXV Anniversary Imperial Stout”, który trafił do sklepów w 2015 roku na 25-lecie zespołu, „Communion Pale Ale” będzie znacznie lżejszym alkoholem, do tego dystrybuowanym w puszce. Używając bardziej pasującej do sytuacji analogii, wychodzi na to, że po „Blackwater Park” otrzymamy delikatne „Damnation”.

W premierze piwa, która odbędzie się 22 kwietnia 2016 w refektarzu browaru Northern Monk, weźmie udział gitarzysta zespołu, Fredrik Akesson. Muzyk zadba, by degustacji nowego piwa towarzyszyły odpowiednio mocne dźwięki. Wstęp na imprezę będzie wolny, zaś w cenie 25 funtów będzie można nabyć sześciopak w komplecie z ekskluzywną koszulką.

Jeśli nie po drodze Wam do brytyjskiego Leeds, browar uspokaja, że będzie również dystrybuował „Communion Pale Ale” na całym świecie. Nie będzie to limitowany nakład jak w przypadku poprzedniego piwa, więc fani Opeth mogą spać spokojnie w oczekiwaniu na nowy produkt. A jak zapowiada szef browaru, Brian Dickson, jest na co czekać.

Tym razem oferujemy amerykańskie jasne ale, które łatwiej wchodzi, z wyraźnym posmakiem brytyjskiego słodu, na który nakładają się klasyczne amerykańskie odmiany chmielu, takie jak Equinox i Citra. Spodziewajcie się korzennego aromatu i cytrusowego kopa, jakiego oczekiwalibyście po tym stylu. To idealny poczęstunek!

Jeśli jesteście fanami Opeth, nastały ciężkie czasy dla Waszych portfeli. Grupa oprócz nowego piwa wydała ostatnio luksusowy album okolicznościowy „Book Of Opeth”. Jeśli wystarczą Wam po prostu alkohole sygnowane szyldami ulubionych zespołów, zainteresujcie się nowym piwem Iron Maiden, a także trunkami od Motorhead, Metalliki czy Slayera.

Skusicie się na „Communion Pale Ale”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.