Napij się whiskey Motorhead przy urnie Lemmy'ego

Jakub Gańko
15.01.2016 10:56
Napij się whiskey Motorhead przy urnie Lemmy'ego Fot. kadr z wideo

Pogrzeb lidera Motorhead odbył się 9 stycznia 2016 roku w Hollywood. Poznajcie szczegóły dotyczące jego wyjątkowej urny i limitowanej edycji Jacka Danielsa, którym będzie można wznieść za niego toast.

W uroczystości, która odbyła się na cmentarzu Forest Lawn Memorial Cemetery, wzięła udział prawdziwa śmietanka rockowego świata. Pośród obecnych na niej muzyków znaleźli się Dave Grohl, Slash, Lars Ulrich czy Ozzy Osbourne z żoną. Transmisję na YouTubie oglądało prawie 300 tys. fanów Motorhead z całego świata - w tym Wy, za pośrednictwem strony Antyradio.pl.

Jeśli ją przegapiliście, wciąż możecie obejrzeć jej zapis poniżej:

Z pewnością zwróciliście uwagę na wyjątkową urnę, w której spoczęły prochy Lemmy'ego. Przy pomocy technologii druku 3D wykonano ceramiczną replikę jego ikonicznego kapelusza. Dodatkowo ozdobił go symbol Ace of Spades oraz kojarzone nierozerwalnie z muzykiem słowa „Born to lose, lived to win” („Urodzony by przegrywać, żył by wygrywać”).

Za cały projekt odpowiedzialny był Pete Saari. Firma Foreverence, dla której pracuje artysta, standardowo liczy sobie za tego typu usługi ok. 2500-3000 dolarów. Saari jest prywatnie wielkim miłośnikiem twórczości Lemmy'ego i był również obecny na jego pogrzebie. Nie miał żadnych wątpliwości co do wykonania tej jedynej w swoim rodzaju urny.

Dla mnie, wielkiego entuzjasty muzyki, był to prawdziwy zaszczyt, by zrobić coś takiego dla jakiegokolwiek muzyka. A już szczególnie dla kogoś tak ważnego i charakterystycznego jak Lemmy.

Urna trafiła do kolumbarium w Forest Lawn Cemetery w Hollywood, gdzie będzie stale na publicznym widoku.

Limitowana edycja Jacka Danielsa

Jeśli już będziecie się wybierać do Stanów Zjednoczonych, by osobiście złożyć hołd liderowi Motorhead, powinniście się też zainteresować najnowszym produktem Jacka Danielsa. Słynny producent whiskey przygotował limitowaną edycję swojego trunku. „Motorhead Limited Edition: Special Jack Daniel’s Selected Single Barrel Whiskey” ukaże się tylko w liczbie 288 butelek.

motorhead_whiskey Fot. foto: http://acbottlecompany.myshopify.com

Zamówienia przedpremierowe rozeszły się na pniu, możliwe jednak, że będzie jeszcze jakaś możliwość zdobycia tej niepowtarzalnej whiskey. Jak przekonuje producent, to wyjątkowa gratka dla koneserów smaku Jacka Danielsa - w sam raz, by wznieść toast za 40-lecie Motorhead i jego zmarłego wokalistę.

Już wcześniej przedstawiciele Jacka Danielsa poinformowali, że zamówienia muzyka stanowiły 43% całej sprzedaży firmy. W hołdzie Lemmy'emu, jego ulubiony drink - whiskey z Colą - został nazwany jego imieniem. Trwają też starania o wprowadzenie go do tablicy Mendelejewa, a ostatnio został upamiętniony w grze „Grand Theft Auto V”.

Bylibyście chętni na taką whiskey?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.