19.10.2017 16:02

Napisz piosenkę dla Serja Tankiana w ramach inicjatywy „7 Notes Music Challenge"

Mimo że wielu fanów wolałoby nowy album SOAD-u, to panowie cały czas poświęcają się innym projektom. Najnowsza inicjatywa Serja Tankiana jest jednak bardzo wyjątkowa.

Napisz piosenkę dla Serja Tankiana w ramach inicjatywy „7 Notes Music Challenge"
foto: kadr z wideo

Amerykański wokalista pochodzenia armeńskiego przygotował dla swoich fanów nie lada gratkę. Ogłosił konkurs, w którym do wygrania jest 5000 dolarów. A na czym polega rywalizacja? Należy nagrać utwór dla Tankiana.

Serj przygotował 7 dźwięków, które mają zaczynać każdy utwór konkursowy. Oprócz tego każdy kawałek ma mieć najwyżej 3 minuty długości. Reszta jest dowolna. Nie liczy się tempo, gatunek muzyczny, tonacja, słowa. Byleby zaczynał się od tych siedmiu dźwięków i był krótszy niż 3 minuty.

Z resztą sam Tankian wytłumaczy wam to najlepiej:

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Na pewno trzeba nagrać piosenkę. Trzeba dodać też swoje dane osobiste, a także zapłacić 5 dolarów wpisowego. Dla zwycięzcy konkursu przewidziane jest 5000 dolarów nagrody, ekstensywna kampania promocyjna utworu, a także zapowiedziano, że Serj Tankian zaprojektuje okładkę dla utworu, który wygra konkurs. Brzmi nieźle.

A co oprócz tego słychać u Serja? Nic ciekawego. Nie nagrywa na razie żadnej płyty, koncertów z System of a Down również nie zaplanowano, a o ich płycie ani widu, ani słychu. Czekamy więc na przełamanie ciszy z obozu SOAD-u.

Spróbujecie swoich sił w konkursie Serja?

Kamil Kacperski
Tagi: #Rock News #Serj Tankian