29.05.2018 17:06

Nareszcie! Weezer nagrał cover utworu „Africa” Toto

Weezer w końcu zadowolił swoich fanów i zarejestrował cover słynnej piosenki grupy Toto. Posłuchajcie, czy spodoba się Wam taka przeróbka.

Weezer
foto: 0000554/Reporter/East News

Przebój „Africa” Toto otrzymał nowe życie dzięki internautom. Memy i covery pojawiają się jak grzyby po deszczu. Utwór zagrano już na dziecięcych klawiszach czy nawet na... kurczakach. Jak wiadomo internauci lubią odkopywać stare nagrania i przerabiać je w przeróżny sposób, ale dlaczego akurat piosenka Toto nagle stała się tak popularna - tego nie wie nawet Steve Porcaro, który rozmawiał z redakcją Antyradio.pl.

Pewna 14-letnia fanka Weezer postanowiła zachęcić kapelę Riversa Cuomo, by nagrał cover utworu „Africa”. Na Twitterze pojawił się nawet profil o nazwie „weezer cover africa by toto”. Zespół postanowił spełnić zachciankę fanów i nagrać cover Toto. Nie obyło się jednak bez trollowania i kapela zamiast numeru „Africa” nagrała przeróbkę innego, słynnego hitu Toto - „Rosanna”.

Weezer w coverze Toto

W końcu jednak zespół skusił się na zaśpiewanie piosenki Toto o fascynacji Afryką. Posłuchajcie, jak Weezer wypadł w takim repertuarze:

Tak oto mamy kolejny cover Toto! Jeśli jednak wolicie bardziej absurdalne przeróbki, to zachęcamy do przesłuchania coverów wykonanych na samochodachstacjach dyskietek. Zapewne internauci już wymyślają kolejne interpretacje utworu „Africa”.

Odkładając żarty na bok warto podkreślić, że dzięki modzie na Toto młode pokolenie może poznać muzykę zespołu. Do tego faktu przyczyniło się również to, że słynny kawałek amerykańskiej kapeli pojawił się w serialu „Stranger Things”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Toto Weezer