07.10.2019 17:24

Nastoletni Dawid Podsiadło zaśpiewał hit Oasis w 2009 roku [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy Dawida Podsiadłę śpiewa na konkursie w 2009 roku. Zobacz, jak zaczynała się kariera muzyka.

Dawid Podsiadło
foto: Jakub Kaminski/East News

Popularność Dawida Podsiadło w Polsce ciągle rośnie. Młody muzyk niedawno zagrał wraz z raperem Taco Hemingway'em przed 60 tysiącami fanów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Chwilę potem muzyk ogłosił pierwszą w historii akustyczną trasę koncertową Leśna Muzyka. Bilety znów wyprzedały się w rekordowym tempie, a w komentarzach pod postami Dawida na Facebooku roi się od zawiedzionych słuchaczy, którzy znów nie zdążyli kupić wejściówki. 

Dawid Podsiadło zaśpiewał "Wonderwall" Oasis na konkursie w 2009 roku

Muzyk jednak pracował na swój sukces długie lata. Przed tym, kiedy pojawił się na ekranach naszych telewizorów za sprawą programów typu talent show, próbował sił w mniejszych konkursach. W 2009 roku wokalista wziął udział w rywalizacji, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. 16-letni wówczas Podsiadło zaśpiewał w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej "Let's Sing a Song".

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Fragment tekstu piosenki Dawida Podsiadły został użyty podczas Marszu dla Ziemi w Krakowie

Muzyk wybrał repertuar Oasis i ich największy przebój "Wonderwall". Zaśpiewał także "How to Save a Live" amerykańskiego zespołu The Fray. 

Zobacz też: Uczestnik talent show udawał Dawida Podsiadłę. Jak wypadł w utworze "Trofea"? 

Tagi: Rock News Dawid Podsiadło