08.04.2019 15:31

Jak nauczycielka śpiewu oceniła wokal Maynarda Jamesa Keenana w utworze Toola "Sober"?

Zawodowiec przeanalizował głos wokalisty Toola. Do jakich wniosków doszła nauczycielka śpiewu?

Tool
foto: kadr z wideo

Maynard James Keenan posiada jeden z najciekawszych wokali, który nie można z nikim pomylić. Fani Toola rozpływają się nad jego głosem i na tyle go kochają, że są w stanie wybaczyć mu tak długie oczekiwanie na nowy album Toola. Co jednak o głosie Keenan sądzi nauczycielka śpiewu, która ma wyrobiony słuch i zna się na różnych technikach śpiewu? YouTuberka Rebecca Vocal Athlete oceniała już m.in. głos Bruce'a Dickinsona i teraz nadszedł czas na przyjrzenie się technice śpiewu Maynarda Jamesa Keenana.

Jak nauczycielka śpiewu oceniła wokal Maynarda Jamesa Keenana w utworze Toola "Sober"?

Nauczycielka przesłuchała koncertowe nagranie Toola "Sober". Zwróciła uwagę na postawę wokalisty podczas śpiewu - Keenan ma spięte wewnętrznie ciało, co też wpływa na jego głos, jak również stwierdziła, że jest "opętany przez muzykę" i śpiewa niezwykle emocjonalnie.

Maynard James Keenan
Maynard James Keenan
Przeczytaj także Tool znowu strollował fanów. Zespół opublikował niemal 40-minutowy "utwór"

Wokalistka jest pod wielkim wrażeniem frontmana Toola, który śpiewem omal nie doprowadził jej do płaczu. Maynard jest maksymalnie skupiony na tekście utworu, co powoduje, że emocje przeszywają całe jego ciało. Głos Maynarda bardzo przypadł jej do gustu, zresztą przekonajcie się sami oglądając poniższe wideo:

Tool zagra koncert w Polsce w 2019

Polscy fani będą mogli podziwiać głos Maynarda Jamesa Keenana na żywo już niedługo, bowiem Tool zagra na Impact Festival 2019. Koncert grupy odbędzie się 11 czerwca 2019 roku w Tauron Arenie Kraków. Na imprezie pojawi się także Alice In Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club. 

 >> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT TOOLA <<

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Tool