12.08.2019 11:24

Naukowcy stwierdzili, że Ozzy Osbourne jest mutantem

Badacze z Knome Inc. z Cambridge w stanie Massachusetts przeanalizowali życie Ozzy'ego Osbourne'a i doszli do zaskakujących wniosków.

Ozzy Osbourne
foto: Andrzej Banas/Polska Press/East News

Pewnie każdy z nas chociaż raz zastanawiał się, jakim cudem osoby takie jak Keith Richards czy Ozzy Osbourne przetrwali na scenie tyle lat. Muzycy nie tylko nie wylewają za kołnierz, ale także nie odmawiają narkotyków, przypadkowego seksu czy innych używek niewiadomego pochodzenia. Nawet jeśli teraz czołowi rockmeni nieco przystopowali z szaleństwami ze względu na swój wiek, to ich organizm na pewno dobrze pamięta lata młodości. 

Ozzy Osbourne jest mutantem? Tak twierdzą naukowcy

Fenomen Ozzy'ego Osbourne'a przeanalizowali badacze z Knome Inc. z Cambridge w stanie Massachusetts, którzy postanowili dowiedzieć się, jak Książę Ciemności przetrwał lata nadużywania alkoholu i narkotyków. Ich wnioski są dość zaskakujące. 

Bill Sullivan w książce "Pleased to Meet Me: Genes, Germs and the Curious Forces That Make Us Who We Are" napisał, że Ozzy jest mutantem genetycznym. Badacz i profesor Indiana University School of Medicine wyjaśnił, ze w ciele ludzi istnieją różne warianty genetyczne, które mają wpływ na to, jak odczuwamy smak słodkich potraw, czy odczuwamy przyjemność z picia kawy, a nawet wpływają na nasz pociąg seksualny oraz poglądy polityczne. 

Sharon Osbourne o "Bohemian Rhapsody"
Sharon Osbourne o "Bohemian Rhapsody"
Przeczytaj także Sharon Osbourne skrytykowała film "Bohemian Rhapsody": Nie jestem w stanie tego oglądać!

Sullivan stwierdził, że naukowcy są w stanie przewidzieć przynależność polityczną danej osoby wyłącznie dzięki przeskanowaniu jej mózgu. Dokładność tego badania rzekomo ma wynieść 72%. Podobno konserwatyści mają większe ciało migdałowate, czyli część mózgu odpowiedzialną za odczuwanie strachu. Liberałowie z kolei są obdarzeni większą strukturą zwaną zakręt obręczy, odpowiedzialną za analizę instynktownych myśli.

Według naukowca Ozzy'ego Osbourne'a uratowały jego nietypowe geny. To one miały latami utrzymywać go przy życiu, mimo jego niezliczonych uzależnień. DNA Ozzy'ego uczyniło go o wiele bardziej odpornym na alkohol i narkotyki. Zwykły człowiek o innym genotypie, po dawce przyjętych przez Księcia Ciemności używek, najprawdopodobniej by nie przeżył. 

Zobacz też: Czy wiesz, że: Ozzy Osbourne naprawdę zjadł nietoperza 

Tagi: Ozzy Osbourne Duperele