22.08.2018 15:10

Naukowcy stworzyli idealną muzykę dla kotów

Takie dźwięki spodobają się Waszym pupilom. Jak brzmi muzyka dla kotów?

Muzyka stworzona dla kotów
foto: kadr z wideo

Koty lubią metal i mamy na to dowody! Jednak naukowcy są zdania, że puszczanie czworonogom dźwięków, które kochany, nie jest wcale dobrym pomysłem. Badacze z uniwersytetów w Wisconsin i Maryland zbadali reakcję kotów na muzykę i stworzyli dla nich specjalne utwory.

Charles Snowdon opowiedział co nieco na temat tych badań:

"

Zwróciliśmy uwagę na dźwięki wydawane przez koty i dostosowaliśmy naszą muzykę do ich częstotliwości, która jest oktawę wyższa niż głos ludzki. "

Naukowcy stworzyli muzykę dla kotów

W naszej muzyce uderzenie bębna często jest w tempie bicia serca i tak samo zrobiono w kociej muzyce - jeden utwór związany jest np. z tempem mruczenia. Natomiast jeśli chodzi o nuty postanowiono użyć więcej długich dźwięków, w nawiązaniu do brzmień, które wydają z siebie koty.

Posłuchajcie, jak brzmi muzyka dla kotów:

47 kotów przesłuchało utwory Jana Sebastiana Bacha oraz Gabriela Fauré'a i w żaden sposób nie zareagowały na taką muzykę. Gdy natomiast słuchały brzmień stworzonych dla nich, naukowcy zauważyli, że koty stały się bardziej aktywne. Czy taka muzyka jest w ogóle potrzebna? Tego typu rozwiązanie sprawdzi się, gdy właściciele chcą uspokoić swojego pupila podczas podróży czy u weterynarza. 

foto: wifflegif.com

Naukowe badania dotyczące muzyki

Badacze udowodnili już, że metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej fani Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do wielbicieli Metalliki. Jeżeli natomiast chcesz być szczęśliwy i żyć dłużej, musisz często chodzić na koncert.

Niestety naukowcy udowodnili również, że rock ma zły wpływ na środowisko.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele