Naukowcy stworzyli idealną muzykę dla kotów
Aleksandra Degórska
22.08.2018 15:10
Naukowcy stworzyli idealną muzykę dla kotów Fot. kadr z wideo

Takie dźwięki spodobają się Waszym pupilom. Jak brzmi muzyka dla kotów?

Koty lubią metal i mamy na to dowody! Jednak naukowcy są zdania, że puszczanie czworonogom dźwięków, które kochany, nie jest wcale dobrym pomysłem. Badacze z uniwersytetów w Wisconsin i Maryland zbadali reakcję kotów na muzykę i stworzyli dla nich specjalne utwory.

Charles Snowdon opowiedział co nieco na temat tych badań:

Zwróciliśmy uwagę na dźwięki wydawane przez koty i dostosowaliśmy naszą muzykę do ich częstotliwości, która jest oktawę wyższa niż głos ludzki.

Naukowcy stworzyli muzykę dla kotów

W naszej muzyce uderzenie bębna często jest w tempie bicia serca i tak samo zrobiono w kociej muzyce - jeden utwór związany jest np. z tempem mruczenia. Natomiast jeśli chodzi o nuty postanowiono użyć więcej długich dźwięków, w nawiązaniu do brzmień, które wydają z siebie koty.

Posłuchajcie, jak brzmi muzyka dla kotów:

Przeczytaj także

47 kotów przesłuchało utwory Jana Sebastiana Bacha oraz Gabriela Fauré'a i w żaden sposób nie zareagowały na taką muzykę. Gdy natomiast słuchały brzmień stworzonych dla nich, naukowcy zauważyli, że koty stały się bardziej aktywne. Czy taka muzyka jest w ogóle potrzebna? Tego typu rozwiązanie sprawdzi się, gdy właściciele chcą uspokoić swojego pupila podczas podróży czy u weterynarza. 

foto: wifflegif.com Fot. foto: wifflegif.com

Naukowe badania dotyczące muzyki

Badacze udowodnili już, że metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej fani Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do wielbicieli Metalliki. Jeżeli natomiast chcesz być szczęśliwy i żyć dłużej, musisz często chodzić na koncert.

Niestety naukowcy udowodnili również, że rock ma zły wpływ na środowisko.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.