30.09.2015 08:12

Naukowiec, który odkrył wodę na Marsie grał metal

Za jedno z bardziej znaczących osiągnięć należy uznać odkrycie przez NASA wody na Marsie. Stał za tym cały sztab ludzi, w tym Lujendra Ojha, który prywatnie był też metalowym gitarzystą.

Naukowiec, który odkrył wodę na Marsie grał metal
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Niektórzy marzą, żeby być strażakiem albo policjantem, inni z kolei pragną być gwiazdą sceny lub naukowcem. Ojha osiągnął oba cele - praca dla NASA i granie w kapeli o nazwie Gorkha.

Swoją naukową przygodę zaczął jako student Uniwersytetu Arizony. Zauważył ciemne smugi na zdjęciach powierzchni czerwonej planety. Następnie, ustanawiając nową metodę analizy fotografii ciała niebieskiego, doprowadził do narodzenia teorii o tym, że na Marsie znajdują się źródła słonej wody. Rozpoczął badania z profesorem McEwenem i tak stopniowo prace doprowadziły do przełomowego odkrycia.

Jednak Lujendra Ojha nie był zwykłym jajogłowym z okularami na nosie, koszulą zapiętą na ostatni guzik i spodniami podciągniętymi tak wysoko jak się tylko da. Po godzinach pracy zamieniał identyfikator oraz kitel na gitarę i koszulkę Childen of Bodom. Zobaczcie jak poza laboratorium wyglądał ten metalowy naukowiec:

ojha
2

Lujendra Ojha tak mówi o tych zdjęciach:

"

To było stare życie. Nie zarabiałem wystarczająco dużo grając muzykę, więc stwierdziłem: „Chrzanić to, skupię się na nauce, może tam kryje się więcej pieniędzy”. Jednak na tej branży też się nie da dobrze zarobić. "

Czym teraz zajmuje się naukowiec? Na swojej stronie pisze o tym nad czym obecnie pracuje:

"

Zakres moich badań sprowadza się do zrozumienia ewolucji planet. Jestem pasjonatem odkrywania geologicznej struktury ciał niebieskich w Układzie Słonecznym. Badam Ziemię, Marsa, Księżyc, asteroidy, komety, sklasyfikowałem też niektóre meteoryty. Nie uprawiam nauki, po prostu staram się zrozumieć swoją genezę i przekazywać tę wiedzę dalej. "

Posłuchajcie o jednych z ostatnich okryć metalowego pracownika NASA:

Przykład Lujendra potwierdzałby doniesienia o tym, że heavymetalowcy wyrośli na dobrych ludzi, w końcu praca na rzecz ludzkości to szlachetny czyn. Podobno też metal uspokaja, a trzeba zapewne niezwykłego opanowania, aby móc prowadzić żmudne badania na temat tego jak funkcjonuje kosmos.

A Wy muzycy, czym się zajmujecie poza graniem w zespołach?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele