Neil Diamond kończy karierę z powodu choroby Parkinsona

Maciej Koprowicz
23.01.2018 12:48
Neil Diamond kończy karierę z powodu choroby Parkinsona Fot. Jordan Strauss/Invision/CAJS106/Jordan Strauss/Invision/AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Słynny wokalista i kompozytor, autor wielu wielkich przebojów amerykańskiego rocka i popu, przechodzi na emeryturę z powodu złego stanu zdrowia.

U 76-letniego artysty zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Znacząco utrudnia mu ona podróżowanie i koncertowanie. Diamond postanowił odwołać zapowiedziane koncerty w Australii i na Nowej Zelandii.

W oświadczeniu muzyk napisał:

Z wielką niechęcią i rozczarowaniem ogłaszam moją koncertową emeryturę. Czuję się zaszczycony, że mogłem dawać show przed publicznością przez ostatnie 50 lat.

Neil Diamond - z jakich przebojów go znamy?

Neil Diamond rozpoczął karierę w latach 60. od pisania piosenek dla innych wykonawców. Sam nagrywał od 1962 roku. Cztery lata później ukazał się jego debiutancki album„The Feel Of Neil Diamond” i pierwszy hitowy singiel, „Solitary Man”. Do największych przebojów wokalisty należą „Cherry Cherry”, „Kentucky Woman”, „Sweet Caroline”, „I Am… I Said”, „Song Sung Blue” i „You Don’t Bring Me Flowers”, zaśpiewany z Barbrą Streisand.

Muzyk zasłynął także jako autor kompozycji dla innych wykonawców. Wiele piosenek Neila zdobyło ogromną popularność jako covery, na przykład „I’m A Believer” The Monkees i Smash Mouth, „Red Red Wine” UB40 i wykorzystany w filmie „Pulp Fiction” utwór „Girl, You’ll Be A Woman Soon” w wersji Urge Overkill.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.