23.01.2018 12:48

Neil Diamond kończy karierę z powodu choroby Parkinsona

Słynny wokalista i kompozytor, autor wielu wielkich przebojów amerykańskiego rocka i popu, przechodzi na emeryturę z powodu złego stanu zdrowia.

Neil Diamond kończy karierę z powodu choroby Parkinsona
foto: Jordan Strauss/Invision/CAJS106/Jordan Strauss/Invision/AP/FOTOLINK/EAST NEWS

U 76-letniego artysty zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Znacząco utrudnia mu ona podróżowanie i koncertowanie. Diamond postanowił odwołać zapowiedziane koncerty w Australii i na Nowej Zelandii.

W oświadczeniu muzyk napisał:

"

Z wielką niechęcią i rozczarowaniem ogłaszam moją koncertową emeryturę. Czuję się zaszczycony, że mogłem dawać show przed publicznością przez ostatnie 50 lat. "

Neil Diamond - z jakich przebojów go znamy?

Neil Diamond rozpoczął karierę w latach 60. od pisania piosenek dla innych wykonawców. Sam nagrywał od 1962 roku. Cztery lata później ukazał się jego debiutancki album„The Feel Of Neil Diamond” i pierwszy hitowy singiel, „Solitary Man”. Do największych przebojów wokalisty należą „Cherry Cherry”, „Kentucky Woman”, „Sweet Caroline”, „I Am… I Said”, „Song Sung Blue” i „You Don’t Bring Me Flowers”, zaśpiewany z Barbrą Streisand.

Muzyk zasłynął także jako autor kompozycji dla innych wykonawców. Wiele piosenek Neila zdobyło ogromną popularność jako covery, na przykład „I’m A Believer” The Monkees i Smash Mouth, „Red Red Wine” UB40 i wykorzystany w filmie „Pulp Fiction” utwór „Girl, You’ll Be A Woman Soon” w wersji Urge Overkill.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News