10.10.2014 14:06

Neil Young szasta na stare lata!

To będzie już druga płyta kanadyjskiego artysty wydana w tym roku, w dodatku nagrywana w dwóch wersjach. Skąd tyle zapału?

Neil Young szasta na stare lata!
foto: materiały prasowe

Nowa płyta, „Storytone”, ukaże się już 4 listopada 2014 roku. Po udostępnieniu dwóch wersji nowego utworu ”Who Is Gonna Stand Up”, Neil Young ujawnił więcej szczegółów dotyczących premierowego albumu.

"

To najbardziej zróżnicowana rzecz, jaką kiedykolwiek nagrywałem. "

Tak naprawdę będą to dwa krążki: wersja solowa oraz nagrana z udziałem 92-osobowej orkiestry i chóru. Ta pierwsza będzie dostępna wyłącznie na płycie w wersji deluxe. Winyl także będzie zawierać materiał w dwóch wariantach i zostanie wydany 16 grudnia 2014 roku.

Album został wyprodukowany przez Neila Younga i Nico Bolasa czyli Volume Dealers. Za aranże orkiestry odpowiadali Michael Bearden i Chris Walden.

Bearden twierdzi, że dla płyty „Storytone” Young celowo wyszedł z własnej strefy bezpieczeństwa, aranżując utwory pod dużym wpływem zmian w swoim życiu prywatnym.

"

W tych piosenkach Neil zawarł bardzo wiele z ostatnich życiowych doświadczeń osobistych. To wielka dawka jego wrażliwości i to jest właśnie to, co w nim kocham. "

Tracklista:

  1. Plastic Flowers
  2. Who's Gonna Stand Up?
  3. I Want To Drive My Car
  4. Glimmer
  5. Say Hello To Chicago
  6. Tumbleweed
  7. Like You Used To Do
  8. I'm Glad I Found You
  9. When I Watch You Sleeping
  10. All Those Dreams
Magda Słomka
Tagi: Rock News Neil Young