14.03.2018 10:46

Neil Young zagrał główną rolę w nowym westernie Netfliksa „Paradox”

Słynny kanadyjski muzyk nie tylko wystąpił w głównej roli, ale również stworzył ścieżkę dźwiękową.

Neil Young zagrał główną rolę w nowym westernie Netfliksa „Paradox”
foto: kadr z wideo

Neil Young to w historii muzyki postać tej samej miary, co Bob Dylan i Johnny Cash. Ma ogromne zasługi dla takich gatunków, jak folk rock, country rock czy hard rock. Uważany jest za wybitnego tekściarza i kompozytora, a jego piosenki coverowało wielu słynnych wykonawców, od Davida Bowiego, Oasis i Boney M po nasze Wilki i Pidżamę Porno.

Kanadyjczyk już dawno jest muzyczną legendą, ale teraz ma szansę zapisać się także w historii kina. Zagrał główną rolę w nowym filmie Daryl Hannah (jako aktorki znanej m.in. z „Plusku”), zrealizowanego dla Netfliksa. Obraz pod tytułem „Paradox” wskrzesza już trochę zapomniany przez współczesne Hollywood gatunek westernu. Opowieść osadzona jest „gdzieś w przyszłej przyszłości”. Jak czytamy w oficjalnym opisie filmu, jest „fantastycznym, głośnym poematem i dziwaczną baśnią o muzyce i miłości”.

Słynny muzyk gra w „Paradoksie” tajemniczego, bezimiennego kowboja, zwanego Człowiekiem W Czarnym Kapeluszu, który ukrywa się na postoju powozów. Wraz z grupą dziwnych rewolwerowców zamierza on odnaleźć skarb, którym, jak przystało na western, jest oczywiście złoto.

Zobaczcie trailer nowego filmu platformy Netflix:

Neil Young nie tylko wystąpił w „Paradoksie”, ale także nagrał do niego ścieżkę dźwiękową. Usłyszymy na niej między innymi słynnego muzyka country, Williego Nelsona, który również znalazł się w obsadzie filmu.

„Paradox” będzie miał światową premierę 15 marca 2018. Na platformie Netflix będzie można go oglądać 23 marca 2018.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Neil Young Film