16.06.2017 15:03

Nergal: Europa jest w stanie wojny z radykalnym islamem

Muzyk Behemotha skomentował odwołanie koncertów podczas festiwalu Rock Am Ring 2017 z powodu zagrożenia terrorystycznego.

Nergal: Europa jest w stanie wojny z radykalnym islamem
foto: East News

Kwestia bezpieczeństwa na koncertach wraca jak bumerang. 22 maja 2017 roku doszło do ataku po koncercie Ariany Grande w Manchesterze i wielu organizatorów zaczęło przywiązuje coraz większą wagę do kwestii bezpieczeństwa.

Z powodu potencjalnego zagrożenia terrorystycznego na Rock Am Ring 2017 nie wystąpił Rammstein - ta sytuacja dała do myślenia Nergalowi, który chciał zobaczyć występ. Muzyk postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat:

"

Wszyscy umrzemy prędzej czy później, ja z całą pewnością nie chce umierać, więc będę popierał każdą potrzebną prewencję. Jestem zawiedziony tym, że nie udało mi się zobaczyć moich ulubionych zespołów, co się miało stać - stało się i to jest do dupy. Ale bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim. "

Nergal zdaje sobie sprawę, że żyjemy w takich czasach, w których trzeba nauczyć się sobie z tym radzić i zmienić sytuację:

"

Musimy coś z tym zrobić, wiesz o co mi chodzi? Użyć czegoś skutecznego, żeby to zatrzymać. Nie wiem, nie znam się nie jestem politykiem i nie wiem co i jak. Chciałbym żeby to się wkrótce skończyło, ale to najpewniej tylko pobożne życzenie, ponieważ jesteśmy w stanie wojny, Europa jest w stanie wojny, świat cywilizowany prowadzi nieustanną batalię z radykalnym islamem i to jest fakt. "

Wokalistę zapytano również o to, czy terroryzm na świecie zainspirował jego twórczość, na co odpowiedział:

"

Cóż może to dodaje „kolejną cegiełkę” do frustracji, którą my artyści musimy jakoś uwolnić. Pisanie pomaga wyrzucić z siebie część tych emocji. Nie mogę powiedzieć, że temat terroryzmu to jedyne, co chodzi mi po głowie, ale na pewno ma na mnie wpływ w ten lub inny sposób. "

Ostatni studyjny album Behemotha pojawił się w 2014 roku i mowa tutaj o płycie „The Satanist”. Zespół tworzy obecnie materiał na następcę tego krążka, a w międzyczasie kapela postanowiła popracować nad koncertówką. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Adam Nergal Darski