Nergal, Gaahl, Ihsahn z Emperor i Matt Heafy z Trivium w wspólnym projekcie

Joanna Chojnacka
17.07.2019 15:27
Nergal, Gaahl, Ihsahn z Emperor i Matt Heafy z Trivium w wspólnym projekcie Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Matt Heafy z Trivium w ostatnim wywiadzie zdradził kolejne szczegóły dotyczące Mrityu. Będzie to nowy blackmetalowy projekt pełen gwiazd muzycznej ekstremy.

Grupa Trivium z biegiem lat nieco ugrzeczniła brzmienie, jednak nie od dziś wiadomo, że wokalista formacji Matt Heafy jest fanem ekstremalnie ciężkich brzmień. Już jakiś czas temu muzyk ogłosił, że chce stworzyć projekt blackmetalowy, w którym zgromadzi ikony gatunku. Realizacja pomysłu chyba wkrótce dojdzie do skutku.

Nergal, Gaahl, Ihsahn i Matt Heafy w wspólnym projekcie

W rozmowie z Jamey Jastą, Matt Heafy zaktualizował informacje dotyczące tajemniczego projektu Mrityu. Kilka lat temu wraz z wokalistą grupy Emperor - Ihsahnem, muzyk ogłosił, że zajmie się tworzeniem black metalu. Okazuje się, że w zespole pojawi się wiele więcej znanych postaci.

Przeczytaj także

Heafy zapytany o Mrityu, odpowiedział:

Ihsahn właśnie zajmuje się moim projektem. Jest współautorem kilku piosenek - tworzyliśmy je razem. Mamy osiem czy dziewięć kawałków. 

W projekcie pojawi się nie tylko Ihshahn, Nergal doda swoją piosenkę, Gaahl i inne osoby.

W 2015 roku w wywiadzie dla magazynu "Revolver" wokalista Trivium opisał jak wyobraża sobie brzmienie jego nowej muzyki. Powiedział, że chce stworzyć materiał w stylu lat 90., który spodoba się fanom Darkthrone, Emperora czy Dimmu Borgir.

Zobacz też: Para uprawiała seks na koncercie Behemotha [18+] 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.