28.09.2018 13:24

Nergal: Jeśli jesteś inteligentnym katolikiem, to przyjdziesz na koncert Behemotha i będziesz zadowolony

Lider grupy Behemoth wyznał, że nie ma zamiaru specjalnie denerwować osób wierzących. Co więcej zauważył, że na koncertach zespołu nie brakuje katolików.

Nergal o Katolikach
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nergal lubi wywoływać kontrowersje - udostępniając chociażby singiel Behemotha „God=Dog” raczej łatwo zdenerwować niejedną osobę. Zresztą niejednokrotnie dochodziło do protestów przed koncertami Behemotha, jak również do spraw sądowych - Nergal został oskarżony o publicznie znieważenie polskiego godła.

Czy Nergal specjalnie denerwuje katolików?

Czy lider zespołu robi to specjalnie? Zapytali o to redaktorzy Kaaos TV, czy rzeczywiście Nergal chce denerwować ludzi swoją twórczością, ale muzyk twierdzi, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej:

"

Niektórzy myślą, że siedzę w domu i tylko kombinuję, jak wkurzyć katolików. Nie, tak się nie dzieje. Wszystko robię z ogromnym uśmiechem na twarzy, to jest moja pasja. Odbywa się to tak, że mówię do chłopaków co sądzą o jakimś pomyśle, który uważam za świetny. Potem patrzą się na mnie i ściągają mnie na Ziemię: „Serio, chcesz to zrobić? Będzie z tego „gó*noburza”.” "

Muzyk jednak twierdzi, że musi wyrzucić z siebie te myśli oraz pomysły i za bardzo nie przejmuje się, co reszta pomyśli na ten temat:

"

To nie moja sprawa, nie krzywdzę ludzi, nie molestuję dzieci, nie kradnę, odpieprzcie się. To jest moja sztuka, moja świątynia, jeśli ci się to nie podoba, to trzymaj się od tego z daleka. "

Każda osoba wybierająca się na koncert Behemotha robi to z własnej, nieprzymuszonej woli, więc jeśli komuś nie pasuje taka muzyka, to po prostu nie powinien się wybierać na występ kapeli:

"

Jeśli jesteś inteligentnym katolikiem, to spodoba ci się koncert i mimo wszystko docenisz show, bo wiem, że ludzie to lubią. Jest sporo osób w social mediach, które mają różne poglądy, ale nadal rozumieją czym jest metafora. Bawię się metaforami, to wszystko są metafory. Zawsze to podkreślałem poza sceną, jestem bardzo przyjaznym zwierzęciem. "

Behemoth - nowa płyta

Zespół zapowiedział nowy album „I Loved You at Your Darkest”, który ukaże się 5 października 2018 nakładem Mystic Production w Polsce, a na świecie w barwach Nuclear Blast. Grupa będzie promować nowy materiał w trakcie koncertów pod szyldem Merry Christless, które odbędą się 14 grudnia 2018 w warszawskiej Progresji, 15 grudnia 2018 w gdańskim B90 oraz 16 grudnia 2018 we wrocławskim A2.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski