Nergal i John Porter w klipie do „Cross My Heart And Hope To Die”
Robert Skowronski
10.03.2017 15:57
Nergal i John Porter w klipie do „Cross My Heart And Hope To Die” Fot. kadr z wideo

Projekt Me And That Man w natarciu. Zobaczcie najnowszy teledysk do utworu z płyty „Songs of Love and Death”.

John Porter i Nergal wydadzą swoją wspólną płytę 24 marca 2017 roku. Do tej pory poznaliśmy z niej dwa utwory - „My Church Is Black” (oraz polskojęzyczną wersję, czyli „Cyrulik Jack”), a także „Ain't Much Loving”. Teraz otrzymaliśmy trzeci utwór, „Cross My Heart And Hope To Die”, do którego teledysk zrealizowali Peter Beste i Nico Poalillo.

O kulisach powstania kompozycji opowiedział Nergal:

To dla mnie wyjątkowy, bardzo osobisty utwór… pamiętam jak dziś, że dosłownie „spłynął” na mnie kiedy szarżowałem rowerem po ulicach Berlina, dlatego przez wiele miesięcy jego roboczy tytuł brzmiał „A song I wrote in Berlin”. To piosenka manifest… mojej wewnętrznej ciemności i wątpliwości. Do bólu szczera i bezkompromisowa.

W „Cross My Heart And Hope To Die” pojawiają się również goście, których przedstawił Adam Darski:

Gościnnie w refrenach wspomógł nas Czesław Mozil na akordeonie, a w chórkach można usłyszeć moich kolegów Keva Foxa i Piotra z Figo Fagot. Dziecięcy chór natomiast składał się z dzieciaków moich przyjaciół.

Nergal zdradził także kulisy powstawania teledysku:

Klip nakręciłem podczas mojego pobytu w LA. Razem z jego twórcami, Nico i Peterem Beste, udaliśmy się do obskurnego motelu w środku pustkowia. Brudna pościel, karaluchy, prysznic i kibel mogłyby z powodzeniem robić za scenografię do filmu „Piła 6”. Mrok w czystej postaci. Jeśli do tego dodasz ledwo przespaną noc, to powinno to dopełnić obrazu mojego stanu psychofizycznego podczas jego kręcenia. Nie miałem żadnej charakteryzacji… byłem brudny, zmęczony i sfrustrowany, ale nie walczyłem z tym, bo ten stan był kompletny z przesłaniem „Cross My Heart”.

Sprawdźcie klip do „Cross My Heart And Hope To Die” od projektu Me And That Man:

Obok Nergala i Johna w składzie Me And That Man znaleźli się również Wojtek Mazolewski na basie i kontrabasie oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych.

Mieliśmy okazję porozmawiać z Nergalem o współpracy z Johnem Porterem, jak i o „Songs of Love and Death”. Efekty już wkrótce na Antyradio.pl

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.