10.03.2017 15:57

Nergal i John Porter w klipie do „Cross My Heart And Hope To Die”

Projekt Me And That Man w natarciu. Zobaczcie najnowszy teledysk do utworu z płyty „Songs of Love and Death”.

Nergal i John Porter w klipie do „Cross My Heart And Hope To Die”
foto: kadr z wideo

John Porter i Nergal wydadzą swoją wspólną płytę 24 marca 2017 roku. Do tej pory poznaliśmy z niej dwa utwory - „My Church Is Black” (oraz polskojęzyczną wersję, czyli „Cyrulik Jack”), a także „Ain't Much Loving”. Teraz otrzymaliśmy trzeci utwór, „Cross My Heart And Hope To Die”, do którego teledysk zrealizowali Peter Beste i Nico Poalillo.

O kulisach powstania kompozycji opowiedział Nergal:

"

To dla mnie wyjątkowy, bardzo osobisty utwór… pamiętam jak dziś, że dosłownie „spłynął” na mnie kiedy szarżowałem rowerem po ulicach Berlina, dlatego przez wiele miesięcy jego roboczy tytuł brzmiał „A song I wrote in Berlin”. To piosenka manifest… mojej wewnętrznej ciemności i wątpliwości. Do bólu szczera i bezkompromisowa. "

W „Cross My Heart And Hope To Die” pojawiają się również goście, których przedstawił Adam Darski:

"

Gościnnie w refrenach wspomógł nas Czesław Mozil na akordeonie, a w chórkach można usłyszeć moich kolegów Keva Foxa i Piotra z Figo Fagot. Dziecięcy chór natomiast składał się z dzieciaków moich przyjaciół. "

Nergal zdradził także kulisy powstawania teledysku:

"

Klip nakręciłem podczas mojego pobytu w LA. Razem z jego twórcami, Nico i Peterem Beste, udaliśmy się do obskurnego motelu w środku pustkowia. Brudna pościel, karaluchy, prysznic i kibel mogłyby z powodzeniem robić za scenografię do filmu „Piła 6”. Mrok w czystej postaci. Jeśli do tego dodasz ledwo przespaną noc, to powinno to dopełnić obrazu mojego stanu psychofizycznego podczas jego kręcenia. Nie miałem żadnej charakteryzacji… byłem brudny, zmęczony i sfrustrowany, ale nie walczyłem z tym, bo ten stan był kompletny z przesłaniem „Cross My Heart”. "

Sprawdźcie klip do „Cross My Heart And Hope To Die” od projektu Me And That Man:

Obok Nergala i Johna w składzie Me And That Man znaleźli się również Wojtek Mazolewski na basie i kontrabasie oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych.

Mieliśmy okazję porozmawiać z Nergalem o współpracy z Johnem Porterem, jak i o „Songs of Love and Death”. Efekty już wkrótce na Antyradio.pl

Jak Ci się podoba nowy utwór Me And That Man?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Adam Nergal Darski