13.12.2016 09:33

Nergal i John Porter w trailerze klipu Me And That Man

Lider Behemotha pokazał wreszcie konkretną zapowiedź swoje nowego projektu z pogranicza bluesa i country. Zobaczcie zapowiedź jego pierwszego klipu.

Nergal i John Porter w trailerze klipu Me And That Man
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Adam Nergal Darski kojarzony jest oczywiście z Behemothem, lecz od wielu miesięcy oczekujemy też na jego poboczny projekt, który nie będzie miał tym razem nic wspólnego z ekstremalnym metalem. Me And That Man ma ukazać jego country'owo-folkowe oblicze bliższe twórczości Nicka Cave'a i Wovenhand, w czym pomaga mu John Porter.

Do tej pory poznaliśmy tytuł debiutanckiej płyty, na którą oczekujemy: „Love Is A Dog From Hell” - zaczerpnięty z tomiku wierszy Charlesa Bukowskiego. Słyszeliśmy już też zapowiedzi samego Nergala, który nie przejmuje się opiniami, jakie jego nowa twórczość może zebrać pośród metalowców, a wręcz z im bardziej radykalnym odbiorem się spotka, tym bardziej będzie usatysfakcjonowany.

A co z samą muzyką? Dowiadujemy się coraz więcej. W sieci właśnie pojawił się pierwszy trailer nachodzącego materiału z podaną datą: 13 stycznia 2017 roku. Raczej nie mamy co oczekiwać tego dnia premiery pełnego albumu - zapewne więc zobaczymy wtedy po prostu pełną wersję teledysku do nadchodzącego singla.

Na razie musi nam wystarczyć trailer:

Nergal zapowiedział, że jego „Love Is A Dog From Hell” będzie odwoływał się do kolebki tradycji rockowej i będzie obfitował w liczne występy gościnne, które ukażą Nergala w nowym świetle. Czy opublikowana na oficjalnym Facebooku grafika to okładka nadchodzącego albumu?

Nawet jeśli miłośnikom Behemotha nie przypadnie do gustu nowe, kowbojskie oblicze Nergala, nie mamy wątpliwości, że muzyk da sobie z tym radę. W końcu poradził już sobie ze wszystkimi kontrowersjami dotyczącymi trasy „Rzeczpospolita niewierna”, a także afery z antifą, która oskarżyła go o promowanie nazizmu na podstawie zdjęcia z planu filmowego.

Czekacie na Me And That Man?

Jakub Gańko
Tagi: #Adam Nergal Darski #Rock News