13.01.2017 13:58

Nergal i John Porter z 1. singlem projektu Me And That Man

W końcu poznaliśmy pierwsze dźwięki z nadchodzącego wydawnictwa frontmana Behemotha i Johna Portera. Jak prezentuje się to nagranie?

Nergal i John Porter z 1. singlem projektu Me And That Man
foto: materiały prasowe; Oskar Szramka

Me And That Man ma ukazać zupełnie inne oblicze Nergala, bowiem projekt muzyczny związany jest z country'owo-folkowym brzmieniem. Muzyk Behemotha połączył siły z Johnem Porterem, a owocem ich wspólpracy będzie płyta zatytułowana „Songs Of Love And Death” która ukaże się 24 marca 2017.

Muzycy właśnie podzielili się pierwszym utworem z tego wydawnictwa, a jest nim singiel „Cyrulik Jack”. Utwór ma dwie wersje językowe – polską i angielską („My Church Is Black”). Obok Nergala i Johna w składzie Me And That Man znaleźli się również Wojtek Mazolewski na basie i kontrabasie oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych. Za polski tekst odpowiedzialny jest Olaf Deriglasoff.

Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek w języku polskim:

- - : - - / - - : - -

Tak natomiast prezentuje się numer w angielskiej wersji językowej:

Wydawnictwo będzie zdobić następująca okładka:

foto: materiały prasowe

Adam Nergal Darski zdradził co nieco na temat nowej kompozycji:

"

„Cyrulik Jack” był pierwszym utworem całkowicie autorskim numerem, który nagrałem z Johnem. Znalazłem motyw przewodni i instynktownie zacząłem śpiewać tekst utworu, bez analizowania go, po prostu dałem się ponieść wibracjom.... To był również pierwszy utwór w którym odważyłem się normalnie zaśpiewać. Kiedy nagrywaliśmy „Cyrulik Jack” poprosiłem Johna, żeby opuścił studio na 30 minut, więc eksperymentowałem z głosem bez świadków. Kiedy John wrócił, ślady były już nagrane, a ja pierwszy razem słuchałem siebie samego bez poczucia wstydu. "

Muzycy zdecydowali ostatecznie, że ten właśnie kawałek stanie się pierwszym singlem oraz utworem otwierającym płytę:

"

Ta piosenka to deklaracja, to nowa energia, odkrywanie wymiarów nowego dla mnie gatunku muzycznego, którego wcześniej nigdy głębiej nie poznałem. Utwór naturalnie buduje most pomiędzy dwoma światami: radykalną sceną z której się wywodzę i nowym obszarem pełnym cieni oraz znaków zapytania. Podróż w ten nowy wymiar jest cholernie podniecająca i inspirująca. "

Swoje refleksje na temat zespołu Me And That Man snuje również John Porter:

"

Projekt Me And That Man to dwóch samotnych facetów, którzy znaleźli się w miejscu, w którym nie byli nigdy wcześniej, którzy nagle poznają się i podają sobie ręce. To pokazuje, jak muzyka zbliża: dwóch zupełnie obcych ludzi rozpoczyna wspólną, artystyczną przygodę. Nie było to łatwe, ale obydwaj zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na żadne kompromisy, które są nieodłącznym niebezpieczeństwem każdej muzycznej współpracy. Na szczęście wiemy, że w tym przypadku, tym lepiej dla nas. "

Jak oceniacie najnowszy kawałek od Nergala i Johna Portera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Adam Nergal Darski