08.03.2017 11:55

Nergal i John Porter zagrali premierowy utwór u Kuby Wojewódzkiego

Poznaliśmy kolejny kawałek z nadchodzącej płyty projektu Me And That Man. Sprawdźcie, jak prezentuje się kawałek „Nightride”.

Nergal i John Porter zagrali premierowy utwór u Kuby Wojewódzkiego
foto: kadr z wideo

Nergal postanowił pokazać się z zupełnie innej strony, wydając album z pogranicza bluesa, folku oraz country w ramach Me And That Man - projektu współtworzonego z Johnem Porterem. 24 marca 2017 roku światło dzienne ujrzy krążek „Songs Of Love And Death”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Cyrulik Jack” (angielska wersja „My Church Is Black”).

W ramach promocji tego albumu muzycy pojawili się w programie Kuby Wojewódzkiego, by opowiedzieć o swoim pierwszy spotkaniu podczas nagrywania albumu Macieja Maleńczuka „Psychocountry” oraz współpracy w ramach Me And That Man.

Co więcej muzycy postanowili premierowo wykonać kawałek z nadchodzącego wydawnictwa. Posłuchajcie, jak prezentuje się numer „Nightride”:

Nergal nie bał się zaprezentować bardzo odmienną twórczość w porównaniu do Behemotha. Muzyk stawia sobie poprzeczkę naprawdę wysoko:

"

Uwielbiam wychodzić z własnej strefy komfortu i stawiać sobie wyzwania, szczególnie w innych gatunkach muzycznych. Nigdy nie grałem nic poza metalem, ale wiem, że mam w sobie inne klimaty i uczucia. Wymagają zupełnie odmiennego podejścia i nastawienia, a to właśnie daje mi Me And That Man. Wydaje mi się, że to zupełnie logiczny sposób na przedstawienie mojej wewnętrznej ciemności. "

Na nadchodzącej płycie Me And That Man pojawili się również Wojtek Mazolewski na basie i kontrabasie oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych. Nergal i Porter już zapowiedzieli trasę koncertową, która startuje 26 marca 2017 w Jazz Cafe w Camden w Wielkiej Brytanii. Artyści zagrają m.in. w Niemczech, Francji, Belgii czy Austrii.

Jak oceniacie kawałek „Nightride” od Me And That Man?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News John Porter Adam Nergal Darski