25.01.2018 15:41

Nergal narratorem w polskiej grze przygodowej „Apocalipsis: Harry at the End of the World”

Tytuł przeniesie gracza do XV wieku, zaś w tle będziemy słyszeć głos Nergala, jak również i muzykę Behemotha w zupełnie nowej odsłonie.

Nergal narratorem w polskiej grze przygodowej „Apocalipsis: Harry at the End of the World”
foto: kadr z wideo

Wkrótce na rynku pojawi się gra zatytułowana Apocalipsis: Harry at the End of the World. Fani mocniejszego grania powinni się zainteresować tym tytułem ze względu na to, że w grze usłyszymy muzykę Behemoth.

Twórcy zapewniają, że produkcja przypomina m.in. „Samorost czy „Machinarium”. W grze przygodowej przenosimy się do XV wieku, grafika jest inspirowana Apokalipsą św. Jana i zobaczymy w niej postaci nawiązujące do dzieł m.in. Michaela Wolgemuta czy Albrechta Dürera. Główny bohater Harry traci swoją ukochaną. Oczywiście stara się ją odzyskać i będzie musiał walczyć z potworami oraz demonami - tak zaczyna się cała ta historia, której narratorem będzie Nergal. Usłyszymy również muzykę Behemotha w nastrojowej wersji.

Nergal zajął się narracją w języku polskim oraz angielskim i wyznał, że zawsze inspirują go mroczne rzeczy. W grze czuć nastrój tajemnicy i ona właśnie fascynuje najmocniej wokalistę:

"

Estetyka i styl gry „Apocalipsis” są bliskie temu co robię na co dzień i co lubię, bo jestem na przykład fanem Gustawa Doré, którego ilustracje towarzyszą moim ulubionym książkom, np. „Rajowi Utraconemu”. Jest to mi bliskie, koresponduje z tym, czym zajmuje się na co dzień i w życiu zawodowym oraz prywatnym, bo są to moje fascynacje i pasje. "

Posłuchajcie, co jeszcze o projekcie opowiedział muzyk Behemotha:

Behemoth przed Slayerem

Slayer ogłasił ostatnią w swojej trwającej 37 lat karierze trasę koncertową Final World Tour. Pierwsza część trasy będzie obejmowała terytorium Ameryki Północnej, a Slayerowi towarzyszyć będą Lamb Of God, Anthrax, Behemoth oraz Testament.

Przypomnijmy, że Slayer, Behemoth i Lamb Of God koncertowali już razem w Ameryce w lecie 2017 roku i wspólna trasa zakończyła się wielkim sukcesem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski