30.01.2018 11:32

Nergal odwiedził Toola w studiu. Maynard James Keenan stwierdził, że nowa płyta „nie ukaże się tego lata”

Piąty album studyjny Toola naprawdę powstaje, ale wciąż słyszymy sprzeczne informacje na jego temat.

Nergal odwiedził Toola w studiu. Maynard James Keenan stwierdził, że nowa płyta „nie ukaże się tego lata”
foto: Gregg DeGuire/PictureGroup/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Jakie albumy metalowe są najbardziej oczekiwane w 2018 roku? Wśród nich z pewnością są nowe płyty Behemotha i Toola. Nergal i spółka są w trakcie nagrywania następcy „The Satanist” z 2014.

Jak co roku od 12 lat, wszyscy czekają także na nowy album Toola. Amerykanie również ciężko pracują w studiu i są spore szanse, że ten mityczny krążek w końcu się ukaże. Muzycy są jednak takimi perfekcjonistami, że prace przeciągają się już długo. Wygląda na to, że od czasu do czasu muszą ich „przypilnować” inni muzycy.

Nowej muzyki zespołu słuchał już Tom Morello, a teraz Toola przy pracy odwiedził Nergal. Polak znalazł się w studiu grupy na zaproszenie basisty Justina Chancellora, który niedawno współpracował z innym naszym rodakiem, Glacą.

"

Miałem przywilej obserwować dzisiaj próby Toola – jestem szczęściarzem, co? Tak, jestem szczęściarzem. To było niezwykłe doświadczenie, by widzieć ten wizjonerski zespół, grający w tym samym pokoju. Dzięki Justin za zaproszenie – to było cholernie inspirujące! "

Ciekawe, czy Adam mógł przy tej okazji posłuchać fragmentów nowej płyty… Danny Carey, perkusista Toola w styczniu 2018 zapowiadał, że album powinien ukazać się przed majem tego roku. Za to wokalista Maynard James Keenan wciąż miesza w głowach fanów zagadkowymi tweetami.

Frontman Toola odpowiedział na posta jednego z internautów na temat nowego krążka.

"

Właśnie widziałem ich na koncercie, oni wbrew wszystkiemu wciąż są zespołem. A nowy album ukaże się tego lata, według Danny’ego Careya i Adama Jonesa. To potwierdzone. "

Keenan odparł na to:

"

Nie. Nie ukaże się tego lata. "

Tweetów na temat nowej płyty Toola oczywiście jest coraz więcej. Ostatnio wokalista zdaje się jednak sugerować, że w 2018 roku jego priorytetem będzie zespół A Perfect Circle – coraz częściej na tego typu posty odpowiada hasztagiem #aperfectcircle2018.

Co to wszystko znaczy? Maynard jest nieprzenikniony jak zawsze. Mimo wszystko mamy nadzieję, że jego słowa się potwierdzą i nowy krążek faktycznie nie ukaże się tego lata – zapowiadany przez Careya maj to przecież środek wiosny.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool Behemoth Maynard James Keenan A Perfect Circle Adam Nergal Darski