Nergal opublikował poruszające zdjęcie z czasów swojej choroby. Porównał się do Draculi

20.09.2019 14:59
Nergal opublikował poruszające zdjęcie z czasów swojej choroby. Porównał się do Draculi Fot. Agnieszka "vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Na Instagramie lidera Behemotha pojawiło się zdjęcie muzyka z okresu jego choroby. Fani z trudem rozpoznali swojego ulubieńca.

W 2010 roku u Adama Nergala Darskiego, lidera Behemotha zdiagnozowano białaczkę. Muzyk został przewieziony na oddział hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a koncerty jego zespołu odwołano. Po niemal roku artysta przeszedł udaną operację przeszczepu szpiku nagłaśniając jednocześnie potrzebę rejestracji w Bazie Dawców Komórek Maicerzystych, którą zajmuje się Fundacja DKMS. Od tamtych wydarzeń minęło już przeszło 8 lat.

Nergal opublikował zdjęcie z czasów choroby

Przeczytaj także

Muzyk podzielił się z fanami niemiłymi wspomnieniami. Przyznał, że bardzo cieszy się, że może być już zdrowy i korzystać z życia. 

To Dracula? Nie! To mały Nergal, który przechodził chemioterapię 8 lat temu. Cóż, zrobiłem sobie to selfie w trakcie robienia kupy :) Miałem na sobie bluzę Watain i czułem się bardzo nieszczęśliwy. Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym i dawać czadu!

Behemoth na koncertach w Polsce w 2019 roku

Grupa Behemoth już wkrótce zagra 6 koncertów w Polsce. Trasa “Ecclesia Diabolica Baltica” obejmie Gdańsk, Katowice, Warszawę, Kraków, Poznań i Wrocław. W rolach gości specjalnych formacji, do trasy dołączą szwajcarzy z Zeal & Ardor, norweska kapela Whoredom Rife oraz polskie – In Twilight’s Embrace. 

Zobacz też: Nergal, Gaahl, Ihsahn z Emperor i Matt Heafy z Trivium w wspólnym projekcie 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.