20.09.2019 14:59

Nergal opublikował poruszające zdjęcie z czasów swojej choroby. Porównał się do Draculi

Na Instagramie lidera Behemotha pojawiło się zdjęcie muzyka z okresu jego choroby. Fani z trudem rozpoznali swojego ulubieńca.

Behemoth
foto: Agnieszka "vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

W 2010 roku u Adama Nergala Darskiego, lidera Behemotha zdiagnozowano białaczkę. Muzyk został przewieziony na oddział hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a koncerty jego zespołu odwołano. Po niemal roku artysta przeszedł udaną operację przeszczepu szpiku nagłaśniając jednocześnie potrzebę rejestracji w Bazie Dawców Komórek Maicerzystych, którą zajmuje się Fundacja DKMS. Od tamtych wydarzeń minęło już przeszło 8 lat.

Nergal opublikował zdjęcie z czasów choroby

Nergal
Nergal
Przeczytaj także Nergal został wyrzucony z YMCA za swoją koszulkę i za to, że nie wierzy w Jezusa

Muzyk podzielił się z fanami niemiłymi wspomnieniami. Przyznał, że bardzo cieszy się, że może być już zdrowy i korzystać z życia. 

"

To Dracula? Nie! To mały Nergal, który przechodził chemioterapię 8 lat temu. Cóż, zrobiłem sobie to selfie w trakcie robienia kupy :) Miałem na sobie bluzę Watain i czułem się bardzo nieszczęśliwy. Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym i dawać czadu! "

Behemoth na koncertach w Polsce w 2019 roku

Grupa Behemoth już wkrótce zagra 6 koncertów w Polsce. Trasa “Ecclesia Diabolica Baltica” obejmie Gdańsk, Katowice, Warszawę, Kraków, Poznań i Wrocław. W rolach gości specjalnych formacji, do trasy dołączą szwajcarzy z Zeal & Ardor, norweska kapela Whoredom Rife oraz polskie – In Twilight’s Embrace. 

Zobacz też: Nergal, Gaahl, Ihsahn z Emperor i Matt Heafy z Trivium w wspólnym projekcie 

Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski