Nergal płakał słuchając piosenki o Jezusie: "Na tym polega piękno sztuki i muzyki"

03.08.2022 13:02
Behemoth Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Nergal zaskoczył wielu swoich fanów twierdząc, że wzruszył się słuchając utworu Johnny'ego Casha śpiewającego o Jezusie.

Behemoth wydał ostatnio nowy singiel ''The Deathless Sun'' i przy okazji premiery utworu Nergal wyznał, że zespół nienawidzi Chrystusa od 1991. Dziwnie zatem brzmią teraz słowa wokalisty, który w rozmowie z magazynem Revolver wyznał, że wzruszył się słuchając piosenki o Jezusie.

Polecamy

Nergal płakał słuchając piosenki o Jezusie: "Na tym polega piękno sztuki i muzyki"

Behemoth obecnie jest w trasie koncertowej z Arch Enemy oraz Napalm Death i Nergal w rozmowie z magazynem Revolver wyznał, że nie chce, aby Behemoth był kojarzony jedynie z antyreligijnością. Stwierdził, że tak naprawdę kapelę wiele łączy z punkowcami. Jak cytuje open.fm:

Behemoth jest antyestablishmentowy. Ma wiele z punkowego nastawienia. Chodzi o wolność. Więc tak, LGBTQ, prawa aborcyjne, kultura cancel, wszystkie te rzeczy - kiedy o nich mówię, zaczynam drżeć, ponieważ jestem tak emocjonalnie nastawiony do tego. Jestem gotowy na walkę na pięści z każdym, kto chce [dochodzić] swoich praw przeciwko moim

Polecamy

Nergal wyznał również, że muzyka, której słucha nie jest wcale satanistyczna. Muzyk potrafi się wzruszyć słuchając utworów, które są poświęcone Jezusowi mimo tego, że z założenia nie utożsamia się z chrześcijaństwem. Jak pisze open.fm:

Uroniłem łzę, gdy słuchałem Johnny'ego Casha śpiewającego o Jezusie. Wiele razy płakałem przy jego piosenkach - to ze mną rezonuje, mimo że nie reprezentuje tego, kim jestem. Na tym polega piękno sztuki i muzyki, że jest ona swoim językiem. Nasze umysły są ograniczone. Istnieją rzeczy większe niż nasza inteligencja.

Behemoth szykuje się do wydania 16 września albumu ''Opvs Contra Natvram''. Płyta została wyprodukowana przez Behemoth, a obowiązku inżyniera dźwięku podjął się uznany producent między innymi Meshuggah, Dimmu Borgir i In Flames, Daniel Bergstrand.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.