Nergal porównuje antycovidowców do płaskoziemców i prosi fanów o noszenie maseczek [WIDEO]

20.10.2020 13:53
Nergal porównuje antycovidowców do płaskoziemców i prosi fanów o noszenie maseczek [WIDEO] Fot. Karol Makurat/REPORTER

Lider grupy Behemoth, Adam Nergal Darski nagrał film, na którym zaapelował do swoich fanów o noszenie maseczek. Jakie argumenty przedstawił?

Adam Nergal Darski często wykorzystuje swoje social media do zamieszczania za ich pośrednictwem kontrowersyjnych opinii, czy też obrazoburczych zdjęć i nagrań. Tym razem wykorzystał zasięgi na apel do swoich fanów. Próbował przekonać ich do noszenia maseczek.

Nergal apeluje o noszenie maseczek

Pandemia koronawirusa na świecie trwa. Sytuacja w Polsce w ciągu ostatnich tygodni uległa sporemu pogorszeniu. Liczba zachorowań wzrasta codziennie o kolejnych 9 tysięcy przypadków. W Polsce zaczęto budowę szpitali polowych, aby przygotować dodatkowe łóżka dla ewentualnych pacjentów potrzebujących hospitalizacji. Mimo wszystko wiele osób twierdzi, że pandemia to spisek lub bagatelizuje powagę sytuacji.

Adam Nergal Darski o noszeniu maseczek

To właśnie do nich skierował słowa Adam Nergal Darski na Instagramie. Muzyk nagrał wideo, na którym podkreśla, że nie jesteśmy jedynymi istotami na planecie i że musimy być mniej egoistyczni.

Przeczytaj także

Nergal przez całą długość trwania filmu ma na sobie maseczkę z logo Behemotha, które kapela włączyła do oficjalnego merchu. Można kupić je na stronie zespołu w cenach około 80 złotych za 3 sztuki.

 

Muzyk jak zwykle w swoim przekazie był bardzo konkretny i nie przebierał w słowach. Porównał antycovidowców do osób, które podważają teorię o kulistej Ziemi.

Zmiana myślenia antymaseczkowców przypomina mi próbę udowodnienia płaskoziemcom, ze się mylą. Mój przyjaciel Tomasz Organek został zalany gów*em za reklamę promującą ideę noszenia maseczek.

Artysta przyznał, że rozumie, że zasady często wydają nam się bezsensowne i pozbawione logiki, jednak nie oznacza to, że mamy nie przestrzegać przepisów.

Wszyscy zatrzymujemy się na czerwonym świetle nawet, jeśli wokół nie ma ruchu, prawda? Dlatego powinniśmy zastosować się do tymczasowego prawa, które sprawi, że wielu z nas poczuje odrobinę komfortu w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Nergal zdaje sobie sprawę, że wielu jego fanów nie wierzy w skuteczność zakrywania ust. Podkreślił jednak, że maseczkę mogą traktować jako znak świadomości problemu.

Nawet jeśli nie wierzysz, że maseczka uchroni cię przed chorobą, noś ją jako znak, że masz świadomość zagrożenia. To chyba ma sens?

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.