Nergal skazany. Prokuratura twierdzi, że kara jest zbyt łagodna

Joanna Chojnacka
18.02.2021 13:49
Adam Nergal Darski Fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Oskarżyciel publiczny Adama Darskiego uważa, że wyznaczona muzykowi grzywna to zbyt łagodna kara. Artysta został skazany za obrazę uczuć religijnych.

Przygód Adama Darskiego, lidera grupy Behemoth z warszawską prokuraturą ciąg dalszy. Muzyk po raz kolejny mierzy się z zarzutem obrazy uczuć religijnych. Tym razem wniosek do prokuratury złożyło Towarzystwo Patriotyczne oraz Ordo Iuris. Sprawa dotyczy wpisu muzyka z września 2019, kiedy to Darski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym depcze obraz Matki Boskiej.

Nergal skazany. Prokuratura: kara jest zbyt łagodna

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w trybie nakazowym wymierzył muzykowi karę. Nergal ma zapłacić grzywnę w wysokości 15 tysięcy złotych oraz pokryć koszty sądowe oszacowane na sumę około 3,5 tysiąca złotych. Muzyk nie przyznaje się do winy i odmawia komentarza w sprawie. Adwokat lidera Behemoth poinformował, że artysta złoży sprzeciw wobec decyzji.

Polecamy

Jednak nie tylko Nergal nie zgadza się z wyrokiem sądu. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiedziała, że również złoży sprzeciw wobec wyroku nakazowego skazującego Darskiego. Oskarżyciel publiczny twierdzi, że kara grzywny jest zbyt łagodna.

Prokuratorka Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała w rozmowie z PAP, że zgadza się z sądem w kwestii winy oskarżonego i okoliczności popełnienia przez niego zarzucanego mu czyny. Jednak orzeczony wymiar kary jest zdaniem prokuratury "zbyt łagodny". Do sądu trafi sprzeciw.

Polecamy
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.