Nergal skomentował imprezę urodzinową Piaska. "Używam 'jeb*ć PiS' zamiast 'dzień dobry'"

12.01.2021 13:45
Adam Nergal Darski Fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Adam Nergal Darski, który umieścił na swoim Instagramie kontrowersyjne nagrania z 50. urodzin Andrzeja Piasecznego, skomentował huczną imprezę w rozmowie z WP.

50. urodziny to jak najbardziej uzasadniony powód do hucznego świętowania. Swoje okrągłe urodziny obchodził niedawno Andrzej Piaseczny, który bawił się w towarzystwie innych gwiazd takich jak Nergal czy Majka Jeżowska. Lider Behemotha często dzieli się swoimi prywatnymi nagraniami w mediach społecznościowych, również w tym przypadku opublikował  relację z balangi na Instagramie.

"J*bać Pis" na urodzinach Andrzeja Piasecznego

I wybuchła burza, a imprezę okrzyknięto skandalem roku, chociaż dopiero styczeń. Na nagraniu słychać bowiem skandowanie Piaska, w którym używa wulgaryzmów i niepochlebnych słów w kierunku obecnej władzy. Oświadczenie w sprawie wydała nawet Telewizja Polska, która stoi przed decyzją, czy zatrudnić Piasecznego ponownie jako jurora w popularnych programach emitowanych przez stację.

Polecamy

Po tym jak sieć zalała fala komentarzy na temat tego, co wolno, a czego nie wolno robić dorosłym ludziom podczas imprez urodzinowych, sprawę skomentował Adam Darski. Organizator urodzin Piaska w rozmowie z Wirtualną Polską nie krył swojego zażenowania rozdmuchaniem tematu przez media.

Dla mnie jest to oczywiście g*wnoburza w szklance wody. Jesteśmy ofiarami ery absurdów, zaczynając od polityki, obyczajowości a na kwestiach socjalnych kończąc.

Nergal skomentował imprezę urodzinową Piaska

Darski w rozmowie z WP zadał szereg retorycznych pytań, jeszcze bardziej podkreślając, że nie rozumie, o co całe zamieszanie.

Żeby z kilkusekundowego klipu, na którym kilku dorosłych ludzi bawi się szampańsko z okazji 50. urodzin jednego z nich, robić taki dym? Że co? Że artysta X przeklął? Że artystka Y użyła w żartobliwym tekście słowa "dragi"? Że "j*bać PIS"? Przecież to już niemalże zwrot grzecznościowy!

Lider Behemotha uznał, że popularny zwrot kryjący się często za ośmioma gwiazdkami, zakorzenił się już w życiu Polaków na tyle, że nie powinien szokować.

Jak wchodzę codziennie do lokalnego warzywniaka używam go zamiast "dzień dobry" i w ten sam sposób mi pani z uśmiechem odpowiada.

Darski zaapelował także do widzów TVP. Podkreślił, że każdy artysta to przede wszystkim człowiek i tak należy go traktować.

Drogi elektoracie telewizji reżimowej, wyobraź sobie, że artyści to też ludzie. Zdarza im się kląć, używać dziwnych, czasem niecenzuralnych zwrotów. Lubimy też niektóre używki, a nawet seks! Kto nie przeklina, niech pierwszy rzuci kamień!

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.