08.06.2018 17:10

Nergal skrytykował klip sióstr Godlewskich na mundial 2018: To wizualna hipokryzja

Lider Behemotha uważa, że skoro polski rząd oskarżył go o znieważenie godła, to tym bardziej powinien zwrócić uwagę na teledysk sióstr Godlewskich.

Adam Nergal Darski i siostry Godlewskie
foto: East News; kadr z wideo

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej artystów pisze piosenki, żeby podgrzać wrzawę wśród fanów piłki. Do tego grona dołączyły również słynne siostry Godlewskie. Jak wiadomo panie śpiewają średnio i zasłynęły w internecie kiepskimi coverami - w końcu ciężko się śpiewa, gdy ma się tyle silikonu w wargach.

„Biało-czerwone 2018” to ich najnowszy hicior stworzony na potrzebę mistrzostw świata w Rosji. Nie obyło się oczywiście bez kontrowersyjnego klipu, w którym panie występują w samych stringach. Na ich ciele pojawił się bodypainting w barwach Polski. To spowodowało, że reżyser i scenarzysta Andrzej Saramonowicz uważa taki klip za znieważenie barw narodowych i zaapelował do prokuratury, by się zajęła tą sprawą. 

Nergal oburzony siostrami Godlewskimi

Klip obejrzał również Nergal, który trochę się zdenerwował. W poście na Intagramie wspomniał o oskarżeniu Behemotha przez polski rząd za znieważenie godła podczas trasy w 2016 roku „Rzeczpospolita Niewierna”. W sądzie zapadł wyrok uniewinniający.

Tuż po tym poeta Jaś Kapela usłyszał podobne zarzuty w związku z przeróbkę polskiego hymnu, w której skomentował kwestią emigrantów. Skoro siostry Godlewskie pojawiły się nago w polskich barwach, to Nergal żąda sprawiedliwości:

"

Brakuje mi słów, żeby opisać to, co czuję po obejrzeniu tej wizualnej hipokryzji. Mówiłem to już wcześniej i powtórzę jeszcze raz - jestem liberalnym i rozsądnym człowiekiem - jeżeli znajduje się publika, która chce oglądać taką rozrywkę... piep*zyć to... nie ma sprawy, ja przecież gram satanistyczny metal. Nie mogę zrozumieć tego niedopatrzenia Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Ordo Juris jest świetnym przykładem podwójnych standardów polskich obywateli - politycznego, socjologicznego i kulturalnego. Nie jestem w stanie oddychać tym samym powietrzem. "

Przeczytajcie cały ten wpis:

Nergal miał ostatnio również nieprzyjemną sytuację w związku z opublikowanym nagraniem z życzeniami z okazji Dnia Kobiet. Lider Behemotha zaśpiewał dziecięcą piosenkę, machając przy tym dildo z przymocowaną figurką ukrzyżowanego Jezusa. Poseł PiS Tarczyński zawiadomił prokuraturę i ministra Ziobrę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Nergala w związku z obrazą jego uczuć religijnych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Adam Nergal Darski