Nergal wściekły na zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce. "Kobiety stały się narzędziem do rozrodu"

29.01.2021 13:56
Adam Nergal Darski Fot. Leszek Kotarba/East News

Adam Nergal Darski zabrał głos w sprawie opublikowania wyroku TK w sprawie aborcji w Dzienniku Ustaw. Muzyk nie przebierał w słowach.

W październiku 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku jest niekonstytucyjny. Oznacza to, że niekonstytucyjne jest usuwanie ciąży, gdy badania prenatalne lub inne wskazują na ciężkie bądź nieodwracalne uszkodzenie płodu, a także choroby zagrażającej jego życiu. W praktyce, zgodnie z orzeczeniem T,K kobiety będą musiały rodzić dzieci z ciężkimi wadami płodu.

Nergal o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce

27 stycznia 2021 roku TK opublikował pisemne uzasadnienie wyroku z października, a potem jego treść w Dzienniku Ustaw. Od 28 stycznia 2021 roku w Polsce zaczęło obowiązywać jedno z najbardziej surowych praw antyaborcyjnych w Europie.

Polecamy

Z decyzjami nie godzą się kobiety, które ponownie wyszły na ulicę, a ich strajk trwa już 100 dni. Protestują aktorzy, muzycy, dziennikarze, pisarze i celebryci każdej płci. Wśród osób, które są oburzone decyzjami, które zapadają w Polsce jest lider Behemoth Adam Nergal Darski. Muzyk widzi wyraźną winę za stan rzeczy w religii chrześcijańskiej, która stanowi mocny fundament polskiej kultury, a także ma wpływ na krajową politykę i stanowienie prawa.

Jestem ogromnie wściekły!

Adam Nergal Darski o wyroku TK

Darski nie boi się kontrowersji i nie przebiera w słowach. Podkreśla, że jest wściekły na to, co dzieje się w Polsce.

Cofamy się w mroczną, przerażającą, średniowieczną przeszłość. Od teraz drogie kobiety, jesteście tylko narzędziem do rozrodu w oczach polskich przywódców politycznych i ich rygorystycznej, katolickiej narracji. Nie macie żadnej kontroli nad swoim ciałem.

Zniszczcie tego religijnego raka! F*ck the system!

Darski zagrzewa kobiety do walki o swoje prawa

Muzyk podkreśla, że nie zgadza się z cenzurą, ograniczeniami i pozbawianiem podstawowych praw człowieka, co ma miejsce w Polsce. Chociaż twierdzi, że obrońcy swobód obywatelskich przegrali bitwę, nadal zagrzewa do walki o wolność.

Nie przerywajcie walki, zabierajcie głos w sprawie i wspierajcie Polki w ich nieustającej walce!

Całą treść emocjonalnego wpisu Nergala możecie przeczytać poniżej:

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.