08.11.2018 13:44

Nergal wyśmiewa hasło „Bóg, honor, ojczyzna” na nowych paszportach

Wzory nowych polskich paszportów budzą wiele kontrowersji. Nie podobają się także liderowi Behemotha, który ostro je skrytykował.

Adam Nergal Darski
Foto: Leszek Kotarba/East News

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości wprowadzono zmiany w wyglądzie polskich paszportów. Każda osoba, która złoży wniosek o nowy dokument, zauważy na jego kartach grafiki z postaciami, miejscami i symbolami, które mają związek z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj.

Jednak największe kontrowersje budzi zmiana na stronie paszportu, gdzie widnieją dane i zdjęcie właściciela. Na nowych dokumentach zobaczymy również dewizę Wojska Polskiego „Bóg, honor, ojczyzna”, które kłóci się z ideą świeckiego państwa.

Nergal wyśmiewa nowe wzory paszportów

Do osób oburzonych nowymi wzorami paszportów należy lider grupy Behemoth, Adam Nergal Darski, który podzielił się swoją opinią o dokumentach na swoim Instagramie:

"

Polska. Nowoczesny, świecki kraj?! Serio?! To państwo wydało właśnie nowe paszporty z hasłem „Bóg, honor, ojczyzna” na pierwszej stronie. To kolejny powód, żeby wstydzić się za poczynania obecnego rządu. "

Oprócz tego muzyk porównał Polskę do III Rzeszy, sugerując, że zamiast angielskiego „homeland”  na paszporcie powinien pojawić się napis „fatherland”. Lider Behemoth porównuje także obecnego prezydenta Polski do marionetki.

Kontrowersje w Polsce wokół Nergala

To nie pierwszy i na pewno nie ostatni mocny komentarz Nergala dotyczący polskiej rzeczywistości. Całkiem niedawno muzyk stwierdził w wywiadzie, że jest on potrzebny Polsce, aby mogła się rozwijać. Z kolei 20 września 2018 roku sąd apelacyjny uchylił wyrok uniewinniający lidera grupy Behemoth oskarżonego o publicznie znieważenie polskiego godła i ponownie skierował sprawę do prokuratury. Fanki Adama za to dostały od muzyka oryginalny prezent z okazji Dnia Kobiet, o którym było głośno jeszcze wiele tygodni po święcie. Nergal zaśpiewał kobietom piosenkę "Marcowy kwiatek" wymachując Jezusem przybitym do sztucznego penisa.

Joanna Chojnacka
Tagi: Behemoth Adam Nergal Darski