01.06.2018 11:58

Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen”

I to są prawdziwe „Star Wars”! Jak myślicie, którą stronę Mocy wybrał lider Behemotha?

Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen”
foto: foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, robertschoenholz/Pixabay

Od 25 maja 2018 w kinach gości kolejny film z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. „Solo. A Star Wars Story” na razie nie stał się kinowym przebojem – zanotował rozczarowujące otwarcie w pierwszy weekend wyświetlania.

Krytycy próbują dociec przyczyn niepowodzenia solowego filmu o Hanie Solo. Mieszane opinie recenzentów (choć recenzentowi Antyradio.pl film bardzo się podobał), liczne kłopoty na planie, a także – jak brzmi argument wielu fanów – brak klimatu „prawdziwych” „Gwiezdnych wojen”. Chodzi między innymi o pominięcie aspektu Mocy oraz brak mieczy świetlnych.

Miecze świetlne, starodawna broń rycerzy Jedi i Sith, nieodłącznie kojarzą się z gwiezdną sagą. Są jej najlepiej rozpoznawalnym symbolem, a także… ulubioną zabawką fanów. W każdym wieku – nawet dojrzali panowie lubią czasem powalczyć plastikowym mieczem, wydając charakterystyczny odgłos „łuuuuusz”.

Nergal z Behemotha i Scott Ian z Anthrax nie rozstają się z mieczem świetlnym nawet na trasie koncertowej u boku Slayera. Widać to na zabawnym, krótkim filmiku, jaki Scott zamieścił na swoim Instagramie. Nergal atakuje na nim Scotta laserowym mieczem – oczywiście ku wielkiemu przerażeniu brodatego gitarzysty.

Po jakiej stronie Mocy stoi Nergal? - chciałoby się zapytać. Czarny kaptur to znak rozpoznawczy użytkowników Ciemnej Strony Mocy, Sithów – noszą takie chociażby Darth Maul i Imperator Palpatine. Z drugiej strony, mieczy w kolorze niebieskim używają wyłącznie Jedi…

Slayer i Anthrax – koncert w Polsce

Anthrax i Behemoth towarzyszą Slayerowi na jego pożegnalnej trasie The Final World Tour. Koncerty budzą ogromne emocje fanów – niektórzy są tak zdesperowani, by je zobaczyć, że decydują się nawet na nie… popłynąć wpław.

Slayera i Anthrax, a także Lamb Of God i Obituary będzie można zobaczyć już 27 listopada 2018 w Łodzi, w Atlas Arenie. Bilety na eBilet.pl. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Scott Ian Behemoth Anthrax Adam Nergal Darski Han Solo Star Wars Solo: A Star Wars Story